1.5 lakh aday TET’e katılmaya hak kazandı, Batı Bengal’de ilk 6’da 17 kadın | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Toplam 1.5 lakh aday, sonuçları tarafından yayınlanan Öğretmenlerin Uygunluk Testini (TET) geçti. Batı Bengal İlköğretim Kurulu Cuma gününde. 11 Aralık 2022’de yapılan sınava yaklaşık 6,9 bin aday çıktı.
Bu yılın ilk iki sırasını beş kadın aldı ve en üst sırayı 155 üzerinden 133 puan alan East Burdwan’dan Ina Singha aldı. İlk 6 sırayı 17 kadın dolduruyor ve 177 aday ilk 10 arasında yer alıyor. “Çok mutluyum, böyle bir puan beklemiyordum. Geçen yıl 131 puanla merkezi TET’e katılmaya hak kazandım. işe alım sırasında korunur” diyor Ina.
Yönetim Kurulu Başkanı Gutam Paul bir sonraki TET’i 2023’ün sonlarında gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.
Bunun için TET en son 31 Ocak 2021’de yapıldı, ancak ilkokul yardımcı öğretmenleri (I-V. sınıflar) ilanı 2017’de yayınlandı ve o yıl da formlar dolduruldu. Sınav ertelendi ve nihayet 2021’e kadar 1,9 lakh aday sınava girdi; 9.896 adayın kalifiye olduğu 11 Ocak 2022’de sonuçlar açıklandı. 2022’de sınava giren aday sayısı 2021’dekinden neredeyse üç kat daha fazlaydı, ancak en yüksek aday sayısı 23 lakh ile 2014’te kaydedildi.
Bu kez dört kız – Hooghly’den Monalisa Kundu, Meghna Chakraborty ve Dipika Roy W Midnapore ve E Midnapore’dan Aditi Majumdar 132 puanla ikinci oldu. Meghna, “Test şeffaftı” dedi.
Eğitim Bakanı Bratya Başu Bakanlık süreci şeffaf hale getirmek için adımlar attı” dedi. paul “Şeffaf bir süreçti. Tüm OMR sayfaları dosyada. Adaylar bir hata bulursa bizi uyarabilirler.” Kontenjanlar dolduğunda alımların başlayacağını da sözlerine ekledi.