2. Sınıf çocuğu bir aileye yardım etmek için kumbarasını veriyor | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

MANGALURU: Chaitanya Devlet Okulu 2. sınıf öğrencisi, Krishnapura, cumartesi günü müdiresine elinde bir kumbara ile yaklaştığında birçok kişinin kalbini kazandı. 8 yaşındaki Haiza Maryam, okulun bir öğrencinin ailesi için para toplamaya karar vermesinin ardından kumbarasından vazgeçmeye karar verdi.
Haiza, bir iş adamı olan DK Hidayath ile ev hanımı olan Zarina Hidayath’ın kızıdır. Hidayet TOI’ye şunları söyledi: “7. sınıfta okuyan bir çocuk yakın zamanda öldü ve okulun, fakir oldukları için ailesine 50.000 Rs teslim ettiği bildirildi. Ayrıca okul, öğrencilere, ilgilenirlerse hayır kurumlarına katkıda bulunma fırsatı sağladı. Cep harçlıkları ne olursa olsun. kızım alıyor direk kumbarasına atıyor genelde bayramlarda bir şey almak ister diye kırıyor yanıma geldi kutuyu müdireye vermek istedi vermek istedi elinde yok Ben de onun yerine öğretmenlerine biraz para verirdim. Kumbarasını müdireye teslim etme konusunda kararlıydı” dedi.
Hidayath ayrıca muhtemelen ağabeyini taklit etmek için bir fırsat beklediğini söyledi. Muhammed Hisam, Katipalla’daki Narayana Guru English Medium School’da 6. sınıfta okuyan. Ne zaman Hişam ikinci sınıf öğrencisiydi, 2018 yılında Kodagu ve Kerala’daki sel ve toprak kaymalarından etkilenen insanların içinde bulunduğu kötü durumdan etkilendi ve kurbanlara yardım etmek için kumbarasını bağışladı. Ofisten çıktı Kader Şaho zamanki Bilgi ve Halkla İlişkiler Departmanı Müdür Yardımcısı Dakshina Kannada ve 450 Rs tutarındaki birikimini devretti.
Chaitanya Devlet Okulu müdürü Shashikala şunları söyledi: “2. sınıf öğrencisinin kumbarasıyla içeri girdiğini görünce şaşırdık. Bu hiç beklemediğimiz bir şeydi ve öğrencinin ilgisini ve başkalarını görmesine yardım etme isteğini görmekten mutluyuz.” . Kumbaranın 338 rupisi vardı” dedi.