224 MLA’dan sadece 20’si devlet okullarını benimsemiştir: Edu Adviser Doreswamy | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangaluru: MR, Karnataka’daki 224 MLA’dan 20’den azının kendi seçim bölgelerindeki devlet okullarını benimsediğini söyledi. Doreswamy, Karnataka Hükümeti Eğitim Reformu Danışmanı. “Başbakan Basavaraj’ın olup olmadığını bilmiyorum. bombai Devlet okullarının gelişmesi için devlet politikalarından biri olan her okulu benimsedik” diye konuştu.
Aynı zamanda eski bir MLC ve Bengaluru’daki PES Üniversitesi Rektörü olan Doreswamy Cuma günü burada gazetecilere seslendi ve hükümetin okullara yönelik evlat edinme politikalarının eğitim ve altyapı kalitesini iyileştirmek amacıyla yapıldığını söyledi. “Birkaç yıl sonra bile, hareket olumlu bir gelişmeye dönüşmedi.
Lok Sabha ve Rajya Sabha’da 224 MLA, 75 MLC ve 42 milletvekilini içeren devletin seçilmiş temsilcileriyle politika, sırasıyla 3/3/5 devlet okullarını benimsemek için ortaya çıktı. Herhangi bir siyasi partiden bağımsız olarak MLA’ların veya milletvekillerinin çoğunluğunun devlet okullarını benimsemek için öne çıkmamış olması üzücü. Doreswamy, her seçim bölgesinin siyasi temsilcilerinin, okulları kabul etmek için kullanılabilecek, ancak kullanmamış olan, takdire bağlı fonlarda 2 Rs’ye sahip olduğunu söyledi.
Muhabirler, Başbakan Basavaraj Bommai, eski Başbakan BS Yediyurappa ve Okul Eğitimi ve Okuryazarlık Bakanı BC Nagesh’in okulları benimseyip benimsemediğini sorduğunda, Bommai’nin bir okul benimsediğini bilmediğini, ancak diğer ikisinin okulları benimsediğini söyledi. kendi seçim bölgesinde.
“Aslında yakında bir okul açılacak ve Yediyurappa tarafından geliştirilecek” dedi.
“Siyasi temsilcilere mektuplar yazdım, ancak yalnızca birkaçı yanıt verdi ve geri kalanlar bunu görmezden geldi” dedi.
‘Bir seferlik para lazım’
Telangana örneğini veren Doreswamy, eyaletteki devlet okullarını tamamen elden geçirmek için tek seferlik bir önlem olarak 7.500 Rs crore fon ayırdığını söyledi. Aynı şey Karnataka’da da benimsenmeli, dedi. “BK’ya, benzer girişimler için gelecek bütçede en az 10.000 Rs crore ayırmasını önerdim. Bu para devlet okullarında temel hizmetlerin sağlanması için kullanılacak. Fonlar, eyaletin 1000’den fazla BT endüstrisinden sağlanan CSR fonları aracılığıyla da düzenlenebilir,” diye önerdi Doreswamy.