Achotsk sadece Jihlava’ya odaklanıyor, ama eğer ekstra ligden bir şey içiyorsa…

YeFu

Global Mod
Global Mod
Başlangıçta, ilklerden biri olarak yeni bir sözleşme almam gerekiyordu. Ama sonra sürtüşme değişti ve akıllarında başka bir oyun vardı. O zaman m, k achotsk yoktu.

Senin için hayal kırıklığı mıydı?
Takıma yeni bir teknik adamın geldiğinde, kendi üretmek istediği tarza göre oyununu seçmek istediğini anlıyorum. Bu şekilde yürümedi. Temas halinde olduğum diğer lig dışı kulüpte bile bu durum işe yaramadı. Böylece kulübüme geri döndüm. (gülümsemek)

Ekstra ligi kesinlikle kapalı bir bölüm olarak mı görüyorsunuz?
Koçla böyle bir şey içerse beni Jihlav’da rahatsız etmeyeceklerine dair bir anlaşmam var. Ama öte yandan burada yapılması gereken bazı işler olduğunu da biliyorum. Ve onu mümkün olduğu kadar iyi kesmek istiyorum. Eğer herhangi bir şey işe yararsa, her şeyin nasıl sonuçlanacağını göreceğiz. Ama bu hiç umurumda değil, sadece Dukla’ya odaklanıyorum.

Geçen sezon Jihlava için çok özeldi, Dukla yeni bir salonun inşası nedeniyle başlangıçta tüm sezonu sürgünde geçirdi.
Geçen yıl tamamen yeni bir şeydi. Böyle olacağını hiç hayal etmediğimi söylemeliyim. Bunun muhtemelen basit bir şey olduğunu biliyordum ama bu beni de hazırlıksız yakaladı. Bugün o yıla göre daha fazla tecrübeye sahibiz. Ve umarım bu, ruh halinin daha iyi, daha olumlu olacağı gerçeğine de yansıyacaktır. Ve daha iyi hokey oynayacağız.

Geçen yıl Jihlava, Pelhimov ve Jindichov Hradec arasında düzensiz bir şekilde gidip gelirken, artık evinizde tek bir salonunuzun olmasına üzülüyor musunuz?
Umarım uygun olur. Geçen yıl bile sonuç olarak Pelhimov’da değil Jindichi’de oynadık. Öte yandan Jindichov Hradec’e sığınma hakkı sağladığı için çok minnettar olsak da, bir saat yirmi dakikalığına eve gidip, sonra bir yirmi saatliğine geri dönmek gerçekten çok zor. Uzundur ve dinlenme süresi kısalır. İnşallah bununla bağlantılı olarak çok fazla sakatlık yaşamayacağız, yenilenme daha iyi olacak ve her şey düzelecek.

Eski salonun yavaş yavaş yerle bir olması olumlu bir işaret. Ve yeni bir tanesine dair bir içgörü var. Bir yıl boyunca hiçbir şeyin olmamasını izlemek bunaltıcı mıydı?
Murit için. Diğerlerinin bu konuda ne hissettiğini bilmiyorum. Burada kimin ne kadar süre oynadığı, ne kadar süredir burada olduğu, kulüple nasıl bir bağlantısı olduğu, kulüpte nasıl bir geçmişi olduğu da kötü. Ama o buna çok saygı duyuyordu. Benim için artık çok geçti, dürüst olmalıyım. Salonun hareket etmediğini görünce hiçbir yerde ne zaman açılacağına dair bir tarih yoktu, eğer açılırsa… Budjovice’de oynamak için böyle bir fırsat bir nevi özgürleşmeydi.

Tom Achotsk, Njezdov piyangosunda bir düelloda Jihlava’nın iki puan kazandığına karar verdi.

Ücretli mi?
Büyüklükle doluydu. Bir süre sonra ekstra ligi tekrar denedim ve çok güzel koşullarla karşılaştım. Budjovice’de güzel bir stadyum var, yeniden inşası biraz yavaş olsa da, sıralamanın en altında olmamıza rağmen birçok insan geldi, bizi hala desteklediler ve harika bir ekip çalışması elde ettim. Dolayısıyla benim için tam bir tatildi. Bunu kalbime aldım.

Yeni sezon öncesinde Jihlava kulübünün lideri, hedefinin altıncı şehre taşınmak olduğunu açıkladı. Silch Dukla’da mı?
Umarım. Hedefimiz sezonun nasıl olacağı, form, sakatlıklar ve daha birçok şey açısından kötü olması. Genç Manaft için harcamayı bırakmak korkunç bir zaman olacak. Suda maç kazandığımızda umarım işlerinde ve diken üstünde onlara huzur verir ve üzerimizde bu kadar baskı olmaz.