Alva: Alva’nın öğrencileri Delhi’de Pm Modi’den önce performans sergiliyor | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangaluru: öğrencileri AlvaKoleji, Moodbidri, Delhi Karnataka Sangha’nın (DKS) Amrit Mahostav kutlamaları sırasında Başbakan Narendra Modi’nin huzurunda performans sergileme şansına sahip olacak.
‘Alva’s Sanskritika Vaibhava’ grubunun bir parçası olan okul, PU, uplisans (UG) ve lisansüstü (PG) olmak üzere toplam 200 öğrenci 25 Şubat’ta performans sergileyecek. DKS, 25 Şubat’tan itibaren 75. kuruluş yıldönümü için iki günlük bir etkinlik düzenliyor.
Alva’nın Eğitim Vakfı’nın mütevellisi Vivek Alva, kurum öğrencilerinin ilk kez başbakan için performans sergileme fırsatı bulduğunu söyledi. 25 Şubat sabahı grup, 10 dakikalık Başbakan için sahne alacak. Grup, Kathak versiyonunu seslendirecek. Vande Mataramve bir aslan dansı. Programa ayrıca Başbakan Basavaraj Bommai ve diğer eyalet bakanları da katılacak.
Akşamları grup Bharatanatyam ve Kathakali gibi klasik dansların yanı sıra halk oyunları, Banjara dansı, Dandiya, Yakshagana ve sopa dansı. Alva’nın Kannada ortaokulundan öğrenciler Mallakhamba’yı seslendirecekler. Grup her gün yaklaşık üç saat pratik yapıyor.
Kolej sözcüsü, öğrencilerin% 70’inin trenle ve geri kalanının uçakla seyahat edeceğini söyledi. Grup, kurumun evlat edinme programı kapsamında kabul edilen ve ücretsiz eğitim, barınma ve eğitim alan öğrencilerden oluşur. Kolej, yaklaşık üç saatlik bir kültürel program yürüten 400 kişilik özel bir gruba sahiptir.
DKS, Karnataka’nın kültürel mirasını tanıtmaya yönelik ulusal bir forumdur.