Amatör ünlü bir şapka yapımcısı, doğru şapkanın yüze göre seçildiğini söylüyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Şapkacı ve şapkacı Pavel Vank, bir yıl boyunca küçük elleriyle birkaç düzine orijinal şapka üretti. Bu tonu asla iki özdeş kopyada bile oluşturmayın. Ve bunun böyle kalmasını istiyor.

Artık hobi olarak şapka yapmaya devam ediyorum. Eğer durum böyle olmasaydı bazı riskleri de beraberinde getirirdi, çünkü biz şapka ülkesi değiliz. Bu aktivitede ekonomik olarak başarılı olacağım anda bundan keyif almayı bırakabilirim. Seksen yaşında bir Jihlava yerlisi olarak bunu istemezdim.

Böylece şapka yaptığımda özgürlüğüm ve zamanım oluyor, şapkaları birbiri ardına kesmek zorunda kalmıyorum, bu benim için bir yaratım biçimi. Onun kölesi olmak istemiyorum. Bu sayede şapkalarım biraz nadir oluyor ve bu, Smrni'de dolaşan herkesin burada durup bitmiş bir şapkayla hemen ayrılacağı anlamına gelmiyor.

Şapkalar onu çocukluğundan beri büyülemiştir. Belki de bu yüzden Pavel Vank bir süre sonra yünün damgasını taşıyan şapka haline geldi. Beş yıl önce kendi kendine öğrenmiş olarak ilkini oluşturmaya başladığında, bunun öncesinde iki yıllık teorik hazırlık vardı.

Nasıl yapıldığını araştırdım, öğretici videolar izledim, el aletleri buldum, eski moda ders kitaplarını okudum. İlk şapkayı beğendim. Bugüne kadar bunu gizli tutuyorum ve müşterilere şapkanın tacının şeklinin nasıl mümkün olabileceğini gösteriyorum. Sosyal medya sayesinde ilk siparişimi oldukça hızlı bir şekilde almayı başardığımı hatırlıyorum.

Şapka kalıplarını İngiltere'de ve bir sandıkta aldı

Stokta, her boyutun kendine ait olması gerektiğinde şapkalar için şapka kalıpları bulunur. Kalıpları çeşitli tedarikçilerden buldum ama bu hiç de kolay olmadı. İlk olarak İngiltere'den geleneksel üreticilerinden satın aldım. Oldukça mali bir felaketti. Daha sonra onun benim için yapabileceği bir sandık buldum; bu, özel dalga şekilleri nedeniyle hiç de kolay değil, diye açıklıyor Vank.

Diğer araçlar arasında patent bekleyen bir şapka veya yüksek güçlü bir ütü bulunur; böylece şapkanın kürkünü, şekillendirilmesini kolaylaştıracak kadar eritebilir.

Vank, dünyanın her yerindeki şapkacılar gibi, bunu şapka adı verilen yarı mamul ürünler yaratmak için kullanıyor. ayrıca bir şapelleri var. Malzemeleri kumru, kunduz ve nutria kürklerinden elde edilen herhangi bir boyalı yapağıdır.

Gruplar Almanya, Çek Cumhuriyeti ve İngiltere'den geliyor. Seçilen bant kalıp üzerine gerdirilir ve gerdirildikten sonra istenilen şekle getirilir. Daha sonra siperliğin kenarı hissedilir ve şapka kompakt bir şekil alır. Taç daha sonra uzun bir çubuk yardımıyla altı farklı şekilden birine şekillendirilir.

Daha sonra Vank kuyuyu süslüyor. Veya örneğin şapkaya eski bir görünüm veren hassas bronzlaşma yüzeyiyle karakterini artırın. Çeşitli aksesuarları alıyorum, inceliyorum, tekrar çıkarıyorum, süslüyorum. Bu çok güzel bir duygu ve müşteriyle yaptığım konuşmanın sonucu.

Onun için şapka biçimlendirici bir çalışmadır

İnsanlar hangi renk şapkayı tercih ediyor? Koyu renkler yok, siyahı kaldır, kahverengi, açık renkler de var mesela ama renk seçiminde yozlaşmalar daha çok yerleşmiş. Gösterişli, modaya uygun bir renge sahip olmak imkansızdır ancak genel stile uyum sağlayabilir. Şapkayı çıkarmak istiyorum ama uzaktan görülebilecek kadar parlak renkli olmasın. Öyleyse onlarla gidelim. Hapishanede pek çok kişi siperlikli şapka satın alır ve şapka taktığınızda siperlikli olmasını istersiniz. Sık sık şapkanın üzerinde dekorasyon olarak eski bir vc'nin olmasını isterim, bir parça kumaş, onların hayat hikayesinin bir örneği olacak bir parça kumaş, l Vank.

Ona göre şapka büyük ölçüde biçimlendirici bir araçtır. Diğer ve orijinal meslek ise heykeltıraşlık, sanatsal cam oymacılığıydı. Yaklaşık bir yıl önce çok yakınımdaki bir avcıya ithaf ettiğim at başı motifli bir cam tabağı keskinleştirerek cam oymacılığının gereksiz yanından ayrılmış oldum. Vank, bugün kendisini yalnızca ara sıra yazıt gravürlerine adadığını, asıl hobisinin artık düzyazı çalışması olduğunu açıkladı. Jihlava'da bir şirkette çalışan olarak çalışıyor. Şapka daha sonra örgüde rahatlar.

Ona göre şapkanın bir nevi stilist olması gerekiyor. Yüzün şekline uygun şapkayı seçmek ve müşterinin genel imajına saygı göstermek önemlidir. Vakıf ayrıca kafanın çevresini yıkamanın zamanıdır. Telefonla sipariş vererek birçok şeyi ayarlayabiliriz, unutmayın.

Şapka herhangi bir zamanda seyahat edebileceğiniz bir parktır

Vank, emrin verilmesi gerektiğine, giysinin tarihi bir parçası olan şapkanın kime ait olduğuna ve nasıl kullanılması gerektiğine veya kullanılabileceğine inanıyor. İyi insanlar ve satıcılar şapkanın çocuk şapkası olmadığını, ıslanmaması gerektiğini vb. söylüyorlar, ancak şapkanın ilk olarak çocuğu güneşten, kardan, yağmurdan korumak için yaratıldığına saygı duymalıyım. bilinmeyen havalardan kısa, sert.

Tarihsel olarak suya tapınmak, ateş yakmak için de kullanıldığını, yıllar içinde şehre nehir adının verilmesinin mümkün olduğunu kaynaklardan biliyoruz. Bugün bile, bir kovboyun iki atı suya çektiği ve bunları şapkasının içine koyduğu çok iyi bilinen reklam görselleri var. Bu bir yol gezisi parkı. Şapka neredeyse yok edilemez, uzun vadeli bir yatırımdır. Onu yok etmenin tek yolu onu bölmek ya da parçalamaktır. Tıpkı bir köpek gibi şapkanın bile arabaların sıcağına kapılmaması gerekir. Şapkacının felsefesi, şapkanın kafaya takılması gerektiğidir.

Smrn u'nun deri kabartmalı Pavel Vank amblemini taşıyan şapkası, içeriden öğrenenlerin tarikatının ayırt edici özelliğidir.