Baharatlı, hayat dolu: Özel 2023 anma töreninde özlü ve gerçek cesaretli “Takvim kızları” etkiliyor | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

BURDWAN: Bu yıldan itibaren Batı Bengal Eyaleti Kadın Komisyonu takvim, geçmişin simgeleri yerine yaşayanlara kadeh kaldırır.
Yani Tagore, Netaji ve diğer tüm zamanların favorileri yerine baharatlı olan gibi biri var Renu Hatungeçen yıl korkunç bir kişisel trajediden kurtulduktan sonra manşetlere çıkan . Erkek egemen bir işle geçimini sağlayan ama aynı zamanda yoksul çocuklara öğretmenlik yapmak için zaman bulan ve pandemi sırasında olağanüstü sosyal hizmetler sağlayan Tagari Seal var. Ayrıca bir üniversitede felsefe öğreten ama aynı zamanda ücretsiz olarak nefsi müdafaa yapan Moushumi Mojumdar da var.
Geçen yıl haziran ayında, Renu’nun kocasının sağ eli, ona hemşire olarak devlette bir iş verildiği için kesilmişti. Hastanede iyileşirken bile inanılmaz bir azim gösterdi ve sol eliyle yazmayı öğrendi, hatta hayranlarını bile kazandı. Başbakan Mamata Banerjee. Şimdi, Doğu Burdwan’daki bir hemşirelik eğitim okulunda kadrolu hemşire ve bir pansiyonun müdürü olarak çalışıyor. Takvimde olmaktan çok mutlu olduğunu söylüyor. TOI’ye “Komiteden fotoğrafımın takvimde olmasını istediklerine dair bir telefon aldığımda gerçekten heyecanlandım” dedi.
Nihai ürünü henüz görmediğini itiraf ettiğinde bile, komiteye yaşadığı sıkıntı boyunca onu desteklediği için teşekkür etti.
Bakanlıktan gelen bir telefonla sevincinin kat kat arttığını söyledi. Burdwan Zilla Parishad, protez el için 4 lakh Rs sözü verdi. Ama yine de her gün çilesiyle yüzleşiyor, diye itiraf etti. Sesinde demir gibi bir kararlılıkla, “Kocasının kefaletle serbest bırakılmaması için Kalküta Yüksek Mahkemesi’ne de başvuracağım” dedi.
Komisyon başkanı, “Çalışmamız olağanüstü kişilerle tanışmamızı sağlıyor” dedi. Leena Gangopadhyay“Bu, mücadele eden diğer birçok kişiye ilham vermek için onların çalışmalarını takdir etme ve vurgulama çabasıdır. Bu çabanın diğerlerini adım atmaya ve karşılık vermeye teşvik edeceğini umuyoruz.”