Başbakan Narendra Modi, annesinin ölümünden sonra Batı Bengal’deki projeleri sanal olarak işaretliyor | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: Başbakan Narendra Modi, Cuma günü annesinin Gandhinagar’da yakılmasının hemen ardından Bengal CM Mamata olarak Bengal ve Kolkata’ya hız vermek için tasarlanmış bir dizi altyapı projesini fiilen işaretledi. Banerjeedemiryolu bakanı Ashwini Vaishnaw ve bir dizi başka CM programlara fiziksel olarak katıldı Yaşasın ve Garden Reach’teki deniz üssü.
Howrah istasyonunun 23. peronunda BJP bayrakları sallayan bazı kalabalığın “Jai Sri Ram” sloganlarından kaynaklanan yakışıksız bir tartışma, Banerjee’nin podyumdaki yerini almayı reddetmesine neden oldu. CM, izleyicilere platform seviyesindeki oturma alanının ön sırasından hitap etmeyi seçti ve birkaç saat önce annesinin ölümüne rağmen etkinliğe sanal olarak katıldığı için Modi’ye teşekkür etti.

Ele geçirmek

“Senin annen de bizim annemizdi. Ben annemi hatırlıyorum. Allah sana güç kuvvet versin, işine devam etsin. Bugün senin için kişisel olarak üzücü bir gün ve büyük bir kayıp. Allah rahmet eylesin ki annenle afiyet içinde yaşayasın.” Banerjee, Modi’ye şunları söyledi: “Lütfen programı durdurun” diye ekledi ve Başbakanın ellerini kavuşturarak yanıt vermesini istedi.
Modi, programa fiziksel olarak katılamamasından dolayı “affetmek” için konuşmasına başladı. Gelecektim ama özel sebeplerden dolayı gelemedim.
Bengal halkından af diliyorum” dedi. Daha sonra Bengal’in ilk Vande Bharat’ının açılışını yaparken Bangladeş’in ulaşım altyapısını güçlendirmek ve eyaletteki Ganj’ı temizlemek için tasarlanmış 7.600 Rs değerinde çok sayıda projeden bahsetti.
Vatanseverliklerinde benzersiz olan Bengalliler, diğer birçok eyaletten insanlar diğer ülkeleri ziyaret etmeye çalıştıklarında Hindistan’ı ilk keşfetmeye çalışan kişilerdir.
Bangladeş halkı ülkeyi turizm açısından bile birinci sıraya koydu” diyen başbakan, Hindistan’ın ulaşım altyapısını hızla modernize ettiğini, demiryolu filosunu hızlandırdığını ve “tren istasyonlarını havalimanları seviyesine yükselttiğini” vurguladı. Vande Mataram’ın araması bugün Vande Bharat’ın işaretlendiğini gördü” diye ekledi.
Banerjee’nin “hayatının en üzücü gününde” Modi’ye taziyeleri ve “annen bizim annemizdi” ifadesi, “Jai Sri Ram” sloganlarının Howrah istasyonu olayını raydan çıkarmakla tehdit etmesinden sonra durumu düzeltti. Benzer kışlaların gölgelediği Ocak 2021 Victoria Memorial Hall töreninin tekrarı.
Ancak 2021 Bengal seçim öncesi anketinin aksine, sahneye çıkan BJP liderleri – Demiryolu Bakanı Vaishnaw ve Bankura Milletvekili Subhas Sarkar da dahil olmak üzere – durumu yatıştırmaya çalışırken başı çekti ve BJP taraftarlarını “birlikte” siyasi sloganlar kullandıkları için azarladı. Reich programı” Vaishnaw da bir süre Banerjee ile görüldü.
Başbakan Mamata Banerjee, Bengal için önemli projeler için Başbakan Narendra Modi’ye teşekkür ederek, “hayatımın en mutlu günü” olduğunu da söyledi. Banerjee, JokaBBD Bag Metro projesini “rüyası” olarak nitelendirdi ve bir demiryolu bakanı olarak projeyi eski başkan Pratibha Patil ile birlikte nasıl başlattığını hatırladı.
Çalışmalar devam ederken “esnaf, seyyar satıcı ve taşıtların … son 10 yılda çektikleri fedakarlıkları” hatırlayarak Behala halkına da teşekkür etti. “Demiryolu bakanı olarak görev yaptığım süre boyunca beş demiryolu projesinden dördü kavramsallaştırıldı. Banerjee, Modi’ye hitaben “Ama şimdi (onların) açılışını yaptığınıza göre çok mutluyum” dedi.
Modi, Namami Gange projesinin Ganga ağını nasıl temizlemeyi ve dönüştürmeyi planladığını açıklamadan önce, Ganga’nın durumu ve Adi Ganga’nın “talihsiz, lağım benzeri durumu” hakkında da düşündü.
HindistanBangladeş Ganga-Brahmaputra su yolu bağlantı projesini ve dünyada türünün ilk örneği olan Bangladeş üzerinden Ocak 2023’te Kashi’den Dibrugarh’a 3.200 km’lik gemi yolculuğunu anlattı.