Başka nereden başlamalı! Soukalová “kendisi” Nové Město'da yeni bir belgesel sundu

YeFu

Global Mod
Global Mod
İlk olarak Nové Město'daki 2013 Dünya Şampiyonası'nda çılgınca şarkı söyledi, Dünya Kupası'nda zafer kazandı, geçen yıl Soi'de taftadan ek bir bronz madalya kazandı ve burada bir aydan kısa bir süre önce dünya biatlon zaferinin hayaline girdi.

Novy Mst'den başka nerede! İlk nereye gideceğimiz belliydi, Soukalov konuşmayı değiştirdi. Gabriela Soukalov: Gerçek Ödeyecek filminin galasının törensel açılışının ardından, gösterimi tartışma ve imza oturumuyla birleştiren turun ilk durağı Nov Msto na Morav oldu.

Kapanış jeneriği sırasında sahneye çıktığında, şapkalı insanlar onları ayakta alkışladı. Uzun süre boştu. Kapasite 350 koltuk, biletler beş gün içinde kayboldu, hatta bazı seyirciler duvarda içki içti. Novoměstské kültür kurumlarından David Balvn, yalnızca Kimmerlerin kültürü daha hızlı satabildiğini söyledi.

Film, galası öncesinde büyük ilgi gördü. Yıldız anları ve (tekrar) geri dönüş yapmak için yayınlanmamış çabalara ek olarak, Gabriela Soukalov'un hayatından acı dolu anları da ortaya çıkarıyor: tüm kariyerini etkileyen bir yeme bozukluğu, mülkün birlikte olduğu badminton oyuncusu Petr Koukal ile toksik bir ilişki. Boşanmanın ardından henüz çözülemeyen aşk, aynı zamanda ilk kişisel krizde intihara sürükleniyor.

Tribuna Baina bile geceyi kaçırmadı

Etkinlik, Tribuna Bain yazılı formalar giyen bir avuç rock biatlon hayranı tarafından bile kaçırılmadı. Bu, seyircilerin çayır yerine arenanın çitlerinin arkasında kalmak zorunda kaldığı covid yıllarından kalma bir Novoměstsk olgusu.

Film çok güzeldi, Gbina'nın kariyerini ve hayatını anlatıyor. Bu benim oekvn'imdi. Bu fotoğraf ve imzalar için karanlık, Katıl takma adı altında performans sergileyen grubun kuyruğunun sona erdiğini duyurdu.

2013'teki Ampiont'tan bu yana Gbina'nın burada koştuğu neredeyse tüm rotalarda bulundum. Ne zaman (Aralık 2016'da – editörün notu) yarışı toplu bir çıkışla kazandı ve tribünler kükredi, bu çok etkileyiciydi. Ve geçen yıl, kızlar öğleden sonra Soi'de tafta konusunda bronz madalya kazandıklarında, bir gözyaşı bile düştü, bu çok güzel bir şeydi, Jo'nun anlarını vurguladı, onlar da filmde yer alıyor ve onlardan sonra tüylerim diken diken oluyor.

Ben asistanım. Çevremde harika insanlar var, harika bir aile var, bu hastalıktan kurtuldum. Maddi açıdan cehennemi ararken bile babam için fazla bir şeye ihtiyacım olmadığını fark ettim.
Gabriela Soukalovbval esk biatloncu

Üç yıl önce Tour de France rotasının tamamını tandem bisikletle fetheden ve bir belgesel film kahramanı haline gelen kör atlet Ondej Zmekal de gösterime katıldı.

Hayatında yaşananlar ve başardıklarına bakıldığında Gabi'nin sevgisi çok güçlü. Harika, o belgeselde bile duygular var, hoşuma gitti, diye anlattı.

Tartışma sırasında Soukalov, kriz sırasında en çok kimin destekçi olduğunu sordu. O anlarda bana en çok annem ve babam, arkadaşlarım ve spor dünyasından arkadaşlarım yardımcı oldu. Ve bunun farklı, daha iyi olması gerektiğine karar verdim. Kendimde bunu değiştirmem gerektiğini anladım, bu benim dönüşümümün başlangıcıydı, gecenin baş yıldızı seyircilerin karşısına çıktı.

İkinci düğünün ne zaman yapılacağı, biatlon ailelerinde nasıl onurlandırılacağı, en azından başka bir rolde biatlona yardım edip etmeyeceği gibi sorular da vardı.

Gbina ne zaman içse, burada patlatırdı

Saraybosna Olimpiyatları'nda gümüş madalya kazanan Dagmar Hromdkov da filmi kaçırmadı. Temsilci olarak kariyeri boyunca Gabriela Soukalová ile çıktı. Gab'i çocukluğumdan beri tanıyorum, filmi gerçekten beğendim, gerçekten çok iyi. İnsanın kendisini görmesi, hedeflerine nasıl ulaşacağına dair olasılıkları kendi içinde bulması gerektiği düşüncesi filmin mesajlarından birini vurguluyordu.

Hromdkov, Soukalov'un 2022 baharından bu yana gizlice geri dönüş için hazırlandığını, başlangıçta bunu son dünya şampiyonaları için planladığını ancak sonunda diz sakatlığı nedeniyle bunu başaramadığını açıkladı.

Çıksın diye o kadar çok ağlıyordum ki. Eğer burada ampionta kullanmış olsaydı, bu biraz utanç verici olurdu. Onun için de güzel bir yarış olurdu, çünkü tüm sorunlara rağmen biatlon tarafı için çok şey yaptı, diye özetleyen Hromdkov, onları sahnede bir buketle yağmuruna tuttu.

Spor kulübünün şu anki belediye başkanı ve kadın hakemler, filmin aklına Novoměstí'de getirdiği tüm anları hâlâ hatırlıyor: Gbina ne zaman burada içse, içkiyi burada bozuyordu.

Yıldız biatloncu, 2019 yılında kariyerine aniden son verdiğinde, Nové Město'da tribünler önünde kazanmanın verdiği mutluluğu hiçbir zaman yaşayamayacağını düşünüyordu. Hayatıma başladığımda -ki bu biraz zaman aldı- yanıldığımı fark ettiğimi biliyorum. Kızının yeni doğduğu bir an vardı ve şimdi onunla tamamen karşılaştırılamayacaktı, dedi.

Ben asistanım. Çevremde harika insanlar var, harika bir aile var, bu hastalıktan kurtuldum. Mali tarafta olsam bile (Petr Koukal'dan ayrıldıktan sonra) Çok büyük bir yangındı, babam için buna pek ihtiyacım olmadığını fark ettim, diye sözlerini Novoměstsk'te tamamladı.