Batı Bengal: 200 Bidhannagar yaşlısı için panik alarmı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
Yazan: Tamaghna Banerje ve Mayukh Sengupta
KOLKATA: Bidhannagar Polis 200 yaşlı sakin tespit etti – hepsi komisyonun yetki alanı içinde evde yalnız yaşayan Saanjhbaati üyeleri – ve komşuları uyarmak ve yerel polisi uyarmak için evlerinin dışına monte edilmiş yüksek sesli bir alarmı etkinleştirmek için başucuna basabilecekleri panik düğmeleri yerleştiriyorlar.
Eşsiz girişim, Cumartesi günü Bidhannagar Polis Komiseri Gaurav Sharma’nın benzersiz programı duyururken yaşlı sakinleri tebrik ettiği Biswa Bangla Kongre Merkezi’nde Saanjhbaati üyeleriyle yıllık bir program sırasında işaretlendi.
Sharma, yaşlılar için bir toplum polisliği projesi olan Sanjhbati’de 2.533 üye olmasına rağmen, yapayalnız yaşayan ve onlara bakacak kimsesi olmayan 200 civarında üye olduğunu söyledi.
“Bunlar, zorla girme girişimi veya ani bir hastalık olsun, en savunmasız ve yardıma ihtiyaç duyan üyeler. Acil bir durumda, kimseyi arama şansları bile olmayabilir. Bu yüzden bir başucu anahtarı takıyoruz. Birisi basarsa alarm, hemen yardıma gelebilecek ve yerel polis karakolunu da uyarabilecek komşuları uyaracak,” dedi Sharma TOI’ye.
Yaşlılar bu hareketi alkışladı. FE Blok’taki evinde yalnız yaşayan 68 yaşındaki Swapna Das, “İki kızım yurt dışında yaşıyor ve ben birkaç yıldır yalnız yaşıyorum. Bu bana zihinsel güç veren harika bir girişim” diyor doktor Das.