Batı Bengal: 21 Aralık gelir ve gider, TMC ‘kayıp Contai adamı’nı arar | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA/MALDA: Contai’de yaşayan ve tombul, omurgasız olarak tanımlanan ve Contai’de yaşayan “kayıp” bir adam hakkında bilgi isteyen pankartlar, muhalefet liderini andıran bir karikatürün bulunduğu Trinamool bilişim ve sosyal medya hücresi tarafından asıldı. Suvendu Adhikari.
Afişte adamın seçimlerde ışıkları söndürdüğü, Aralık ayında hükümeti devirmekle tehdit ettiği ve televizyondan rüşvet aldığı yazıyor. Adam ‘Abhishek’ kelimesini duyunca ve protesto ederken sinirleniyor. Lakshmir Bhandar LPG fiyatı yükselirse düzenlemelerin bir anlamı yok, devam ediyor.
“Hükümeti devirmekle tehdit eden ve hatta 12, 14 ve 21 Aralık olmak üzere üç tarih açıklayan, tıpkı bir astrolog gibi önemli bir şeyin olacağını iddia eden bir liderimiz var. Ama tarihler geçti ve olanlar dışında önemli bir şey olmadı. masum TMC sözcüsü Debangshu Bhattacharya gazetecilere verdiği demeçte, bir BJP mitinginde ölen kişiler ve CBI nezaretinde ölen başlıca cinayet zanlıları. “21 Aralık geçtiğine göre bu adam şimdi nerede diye soruyoruz. Bhattacharya, “İnsanların onun hakkında haber yapabilmesi için siyasi hastalığıyla birlikte bazı önemli özelliklerini karikatürize ettik ve işaret ettik” dedi.
Afişler, Tuz Gölü’ndeki Bikash Bhavan’ın önünde, Bidhannagar istasyonunun dışında, Kankurgachi kavşağında ve Bally istasyonunda asıldı. Burdwan, Bankura ve Malda’da da benzer posterler görüldü.
Çarşamba günü Trinamool genel sekreteri Kunal Ghosh, Malda’ya gitti ve Adhikari’yi Aralık “son tarihi” konusunda zorladı ve aleyhindeki davaların listesine işaret etti.
Adhikari, Debangshu’yu “Bhatangshu” (saçma sapan konuşan biri) olarak adlandırdı ve TMC pahasına “ücretsiz tanıtımdan” yararlandığını söyledi. “Bhatangshu, 20.000 Rs maaşla Bhaipo’nun (yeğeni) bir çalışanıdır. Bu afişler ve pankartlar 50 bin Rs’ye mal oldu. Sahibini (Nandigram toplantısındaki zaferine atıfta bulunarak) yendim ve bu tür çalışanların bu tür çalışmaları beni rahatsız etmiyor” dedi. Vidhan Sabha. “Ücretsiz tanıtımın tadını çıkarıyorum ve tüm posterleri yanımda güvende tutuyorum. Daha önce bana buketler ve kartlar göndermişlerdi. Hepsini Tihar hapishanesine teslim edeceğim. çit 2023 ilkbaharında veya kışında.”