Batı Bengal: Trinamool Kongresi: Kuntal Ghosh ve Santanu Banerjee sınır dışı edildi | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Trinamool Kongresi Salı günü, her ikisi de okul dolandırıcılığı soruşturmasında tutuklanan parti liderleri Kuntal Ghosh ve Santanu Banerjee’yi ihraç ettiğini söyledi.
Gazetecilerle konuşan Devlet Bakanı Shashi Panja “Tekrar söylüyorum, partinin yolsuzluğa tahammülü yok. Yolsuzluğa bulaşan, yanlış yapan varsa suçsuzluğunu ispat etmek kendi sorumluluğundadır. Partinin bununla hiçbir ilgisi yoktur. partinin de açıklamak zorunda olduğu bir parti ofisinde yapılır.
Diğer partilerden farklı olarak, seçilmiş temsilcilerimiz, partililerimiz veya aile fertleri işin içine karışırsa, haklarında işlem yaparız” dedi.
Panja, “Soruşturma, mahkeme kararlarına dayanarak CBI ve ED tarafından yürütülüyor. CBI ve ED, aldıkları tüm bilgileri mahkemelerle paylaşmalı, bunun yerine kamuya açık alanda paylaşıyorlar. Bu, niyetini açıkça gösteriyor. Herhangi bir kanıt olmaksızın Trinamool liderlerinin itibarı hakkında kötü konuşmak. Trinamool defalarca medya davalarına itiliyor. Bu nedenle, zamana bağlı bir soruşturma talebimizi yeniden vurguluyoruz.”
Devlet bakanı Bratya Başu “Kafka romanında Joseph bu. Mahkemeler defalarca hızlı soruşturma istedi, biz de aynısını talep ediyoruz. Saradha davası 2014’te, Narada davası 2016’da başladı ama iki iş kolunda da davalar devam ediyor.” henüz başlamadı.”
Panja, “Suvendu Adhikari (muhalefet lideri), kendisi hakkında belirli bilgiler vermemize rağmen sorgulanmadı. Bunun yerine bir eyalet bakanını (Partha Bhowmik) meclis içinde tutuklamakla tehdit ediyor. Merkezi yetkililer var mı?”
“İşi sonlandırılanlardan 55’inin Adhikari tarafından tavsiye edildiğini söylediğimizin üzerinden üç gün geçti. İçlerinden biri yakın yardımcısı. Herhangi bir soruşturma yapıldı mı? Hayır. Sorgulanan oldu mu? Hayır. Ama ajanslar” Bu davaları bir medya sürecine itiyoruz” dedi.
Daha önce Trinamool, dönemin Genel Sekreteri Partha Chatterjee’yi bakanlık ve parti görevlerinden aldıktan sonra bir adım daha attı. Kalküta Belediye Başkanı ve Şehircilik Bakanı Firhad Hakim Salı günü Chatterjee’nin iş karşılığı para dolandırıcılığına karıştığı iddiasını açıkça kınadı.
“İş vermek için para almak rezalet. Bunca yıldır birlikte çalıştığım bu Partha-da’yı tanımıyorum. Bütün bunlar hayallerimin ötesindeydi. Kimsenin iş sözü vererek para aldığını hayal bile edemezdim.” dedi Hakim. “Hepimiz parti çalışanlarımızın iş bulmasını istiyoruz. Ama hak edene vermeyerek birine iş vermek günahtır.”
Hakim, Bangladeş CM’sini “dürüstlük amblemi” olarak nitelendirdi ve “Ayda bile bir kusur var ama Mamata Banerjee değil. Bireylere güvendi. Organizasyonumuz büyüdüğü için insanlara güvenmek zorunda kaldı” dedi.