Batı Bengal’de 5 yıl sonra ilk TET, 6 bin aday sınava giriyor | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: Altı yüz binden fazla TET Sınava girenler, Pazar günü beş yıl sonra sınavları için Bengal’de göründüler. Sınavlara yaklaşık 6.9 bin aday kaydolmuştu. Yaklaşık 6.2 lakh test için geldi.
Sıkı güvenlik ve internet kısıtlamaları arasında, sınavlar Bangladeş’in altı ilçesindeki 1.460 merkezde yapıldı. Batı Bengal İlköğretim Kurulu (WBBPE) biyometrik doğrulamaları, elle aramaları ve yüz tanımayı başlatmıştı.
Soruşturma sırasında çeşitli olaylar rapor edildi. İlk olarak, öğle saatlerinde soruşturma başlamadan önce sosyal medyada dolaşan anketlerin bir kopyası bulundu. Eğitim Bakanı Bratya Basu, bunların sahte olduğunu ve kurulun Pazar öğleden sonra Bidhannagar siber hücresine şikayette bulunduğunu söyledi. Basu, “Soruşturma sürecini engellemeye çalışan bir bölüm oldu ama soru sızdırılmadığını belirtmek isterim. İdareden şikayet istedim şikayette bulundular. İdare yetkilileri sistematik düzenlemeler yaptı sınavlara girdiler. sessizce.”
WBBPE Başkanı Goutam Paul şunları söyledi: “Soruşturmayı engellemek için bir bölümün faaliyet gösterdiğine dair bilgimiz vardı. Böyle bir olaydan endişeliydik, ancak eyalet hükümetine ve diğer bölge ve yerel yönetimlere el ele vererek bunu yaptıkları için teşekkür etmek istiyoruz. gerçeklik. başarılı olmak için.”
Sınav günü birkaç olay meydana geldi. Bazı adaylar sınav merkezlerinin adresini yanlış buldukları için zorlanırken, Bankura semtinde yaklaşık 150 aday biyometrik doğrulamalarını tamamlayamadı. Kalküta’daki Tirthapati Enstitüsünden bazı adaylar, biyometrik doğrulamaların başarısız olmasından önceki geceye kadar protesto etti. Kurul Başkanı Goutam Paul, “Yanlış merkez adresi nedeniyle sorunlarla karşılaşanlar için özel düzenlemeler yaptık. Yüz doğrulaması sınavlar sırasında otomatik olarak yapıldığından, adayların biyometrik doğrulamaları kaçırma konusunda endişelenmelerine gerek yok.”
Kurul, sınavlara 6.17.453 adayın girdiğini ve 6.9 lakh adayın kaydolduğunu kaydetti. Yetkililer, testi Pazar günü 10.600 fiziksel engelli başvuranın yazdığını söyledi. Sınavlar öğlen 12.00’den itibaren başlarken, adayların 09.30-11.00 saatleri arasında merkezlere girişine izin verildi.
Başkan, “Teknolojiye dayalı bir kontrol sistemi ayarladık, bu nedenle 45 dakika, sınavlar başlamadan önce tüm bu kontrolleri tamamlamak için bir tampon süre olarak değerlendirildi.”
Bu TET, bir dizi mahkeme kovuşturmasının ortasında hem eyalet hükümeti hem de birincil idare için bir meydan okumaydı. Dum Dum’dan TET adayı Abhirup Dey, “Birkaç düzenleme gördükten sonra, en iyisini umuyorum çünkü öğretmenlik mesleği benim hayalimdeki meslek ve bu benim ilk denemem.”
Diğer bir aday, Tollygunge’den Sarba Bose, özel öğretmendir ve sınava aklında pek çok belirsizlikle gelmiştir. “Dolandırıcılıkla ilgili birçok şikayet bulduktan sonra hiçbir beklentim yok, ancak şansımı denemek ve en iyisini ummak için geldim” dedi.