Batı Bengal’de üstgeçitte resüsitasyon için doktorlar için sağlık paneli | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: İki doktorun ani müdahalesi, 6 Mart’ta Maa üst geçidinde meydana gelen kazada ağır yaralanan 34 yaşındaki bir kişinin hayatını kurtardı. Fetal tıp uzmanı Kanchan mukherjee ve kardiyak anestezist Ashok VermaGörev yaptıkları hastanelere gitmek üzere yola çıkan , kaza nedeniyle trafiğe takıldı. İlgili arabalarından indiler ve bilincini geri kazanmak için kardiyopulmoner resüsitasyon (CPR) uyguladılar. porsiyon Goswami, yaralılar.
Son altı gün içinde çok sayıda ameliyat geçiren Portia, onu kurtarmak için başka çevrelerden de yardım aldı. Ailesinin kocası tarafından başlattığı bir kitlesel fonlama çabası Samir Sarkar ve arkadaşlarının yardımıyla, Portia’nın Kalküta Nörobilim Enstitüsü’nde beyin ameliyatı geçirmesi için ek 1,5 lakh Rs toplanmasına yardımcı oldu. Şu anda tehlikede değil ve genel bir yatağa transfer edildi.
İki doktorun çabaları ve ardından Portia’yı Salt Lake’deki AMRI Hastanesine taşıma konusundaki hızlı kararları, Batı Bengal Klinik Kuruluş Düzenleme Komisyonu’nun Pazartesi günü rollerinden dolayı onları tebrik etmesine yol açtı.
Polise göre, bir Christopher Road sakini olan Portia’nın bindiği motosiklet, Maa Flyover’ın Science City’ye bağlı kanadında sabah 10:05 civarında kayarak onu ciddi şekilde yaraladı. Binici, Saikat Mondal Maheshtala’da ikamet eden (24) hafif sıyrıklarla kurtuldu.
Apollo Hastanesi’nde fetal tıp uzmanı olan Mukherjee, “Hastaneye giderken orta bölmeye bir kadın taşıyan bazı insanlarla karşılaştım. Bir sorun sezdiğimde arabamdan atladım” diyor.
Mukherjee hemen onu muayene etti ve nabzının bozuk olduğunu gördü. Hemen kalp masajı yapmaya başladı. Dört ila beş dakika sonra, arabası kaza mahallinden yaklaşık 50 metre uzakta duran Verma ona katıldı. 10 dakika içinde iki doktor nabzın geri geldiğini fark etti ve kadın tepki vermeye ve nefes almaya başladı.
Verma, “O zamana kadar başkaları onu taksiyle hastaneye götürmeyi teklif etti. Ama doktorlar olarak onu hastaneye götürmenin en iyisinin biz olduğumuzu biliyorduk” dedi. çocuklarını bırakmıştı. onların okulunda
İkili, diğer görgü tanıklarının yardımıyla kadını Verma’nın arabasına getirdi. Mukherjee kadınla ilgilenmek için arka koltukta otururken arabayı Verma sürdü. Motosikletçi, sürücünün yanına oturdu. 10 dakika içinde, Verma’nın acil yardım için düzenlemeler yaptığı hastaneye ulaştılar. Hasta ventile edildi ve stabilize edildikten ve testler kafa travmasını doğruladıktan sonra INK’ye geçti.
Verma, öğrenciler de dahil olmak üzere sağlık profesyonellerini ve sıradan insanları CPR’nin nasıl gerçekleştirileceği konusunda eğitiyor. Mukherjee ayrıca CPR eğitimi almıştır ve CPR eğitimi düzenlemektedir.