Benim Şehrim Benim Bütçem: Janaagraha ‘Benim Şehrim Benim Bütçem’ raporunu Mcc’ye sunuyor | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

MANGALURU: ‘Benim Şehrim Benim BütçemMangaluru City Corporation (MCC) 2023-24 bütçesine dahil edilmek üzere 60 mahalleden alınan 5.007 vatandaş girdisini içeren kampanya raporu şu adrese sunuldu: MM Perşembe günü Komiser Channabasappa K.
21 Ocak’ta, MCC’nin Janaagraha ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği yıllık katılımcı bütçeleme kampanyası ‘Benim Şehrim Benim Bütçem’in ikincisi başladı. Bütçe otobüsü, dokuz gün boyunca üç bölgeye yayılmış 60 departmanın tamamını geçti. girdileri almak Hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak 5.007’den fazla girdi alındı.
Kampanyadaki üç ana öncelik kaliteli yollar, patikalar ve sokak aydınlatmasıdır. Alınan girdilerin yaklaşık %45’i, vatandaşların şehirdeki güvenli, yürünebilir ve iyi aydınlatılmış yollara ve yürüyüş yollarına öncelik verdiğini gösterdi. Ayrıca, her dört vatandaştan biri, daha iyi atık toplama altyapısı yoluyla daha temiz bir Mangaluru ihtiyacını kaydetti. Bölümlerin yaklaşık dörtte biri bakımlı bir yer altı drenaj sistemi talep ediyor ve şehirdeki mahallelerin %20’si bakımlı umumi tuvaletler sağlayarak halk sağlığını ve hijyeni iyileştirmeye odaklanmak istiyor.
“Benim Şehrim Benim Bütçem katılımcı bütçeleme kampanyası Mangaluru halkı tarafından iyi karşılandı. Bu, şehir bütçesinin yapımında ve şehirdeki imar çalışmalarının uygulanmasında vatandaş katılımının kurumsallaşmasına yönelik önemli bir adımdır. Bir sonraki doğal adım, 60 mahalle komitesinin kendi yıllık mahalle kalkınma programlarını geliştirmesini sağlayarak tam teşekküllü aşağıdan yukarıya bütçelemenin mahalle seviyesinden şehir seviyesine toplu entegrasyonudur” dedi. Janaagraha.
MCC komiseri Channabasappa, şehir kurumunun vatandaş odaklı bir bütçe hazırladığını ve bunun için vatandaşların fikrini uyandırmak için çeşitli girişimlerin yapıldığını söyledi. “Şehir şirketi, Janaagraha ile işbirliği içinde Benim Şehrim Benim Bütçem kampanyasını düzenleyerek taban düzeyine ulaşmayı, vatandaş katılımı yoluyla girdi toplamayı amaçladı. MCC şimdi, belediye başkanı tarafından bölgesel düzeyde yürütülen halkın katılımı toplantılarının yanı sıra seçilmiş temsilciler ve hükümet yetkililerinden gelen rapor analizleri ve önerileri dikkate alarak 2023-24 mali yılı için vatandaş odaklı bir bütçe hazırlayacak. Mangaluru şehrinin Karnataka’da Bengaluru’dan sonra vatandaşların katkılarını dikkate alan ve vatandaş odaklı bir bütçe hazırlayan ikinci şehir olmasından memnuniyet duyuyoruz” dedi.