Bir hastane papazı, ayinlerin uygulanmasının çoğu zaman sağlığı iyileştirebileceğini söylüyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Sylwester Jurczak, New Town'da bir hastane papazı olarak çalışıyor ve aynı zamanda çeşitli sosyal kurumlara da katılıyor.
| fotoğraf: Sylwester Jurczak Arşivi

Hastane papazlığına yolculuğunuz nasıldı?
Rus Piskopos İlahiyat Lisesi'nde okuduğumdan bu yana yaklaşık beş yıl geçti. Gençlerle yaptığım bu işten keyif aldım ama tam anlamıyla keyif alamadığımı biliyorum. Tanrı'nın hastalara doğru adımlarımı yönlendirdiğini algıladım. İnsanlara manevi destek olarak telefonla ulaşılabilir oldum ve aynı zamanda o gün hastanedeki hastaları da ziyaret ettim. Ne yazık ki orada çalışmıyordum ve o dönemde Esk'te covid salgını olduğu için hastaneye ulaşım zordu. Bu nedenle, hastalara her an bir aziz verebilecek veya ona manevi destek sağlayabilecek bir Katolik rahibin varlığını daha çok fark ettim.

Hastane papazının görevi nedir?
Hastane papazı, hastanın acısının, acısının, hastalığının veya umutsuzluğunun ötesine bakması için hizmet sunar. Hastalık, ölüm ve ölüm zamanlarında iman sorularına cevaplar sunabilirim. Hizmetim aynı zamanda fiziksel fedakarlıkları, psikolojik sorunları, duygusal acıları ve kendileriyle, Tanrı'yla veya başkalarıyla ilişkiler alanındaki kişisel belirsizlikleriyle tanıdık türlere de hitap ediyor. Dinlemek, yakınlık ve dua çoğu zaman bu zor durumlardan birinin aracıdır. Ve ayrıca ona verilen başka bir tür kutsallık daha vardır: Kutsal İsim ve Hastaların Meshedilmesi.

Kaplan ayrıca kanisterapi denemeleri için dişi köpeği Ma tarafından da götürülüyor.

Hastane papazının beni dışarı çıkarmasına kim yardım edecek? Gümrük vergisi sadece vc'de mi?
Hizmet, herhangi bir dine mensup olmayanlar da dahil olmak üzere, hizmeti alanlar tarafından her zaman dini yükümlülüklere saygı gösterilerek yerine getirilir.

Çoğumuzun yapmak zorunda olduğum şeyle kişisel bir ilişkisi var. Senin durumun nasıl?
Evet, bu alanda öncelikle kişisel deneyimime dayanıyorum. Birkaç yıl önce hastaydım ve kırık bir plakla hastanede yatıyordum. O zaman farklı duygular yaşadım. O hafta benim için tam bir egzersizdi (büro çalışması, editörün notu). İşte o zaman bir avcının hayatta aslında neye ihtiyacı olduğunu deneyimledim. Rahibimden hastaların meshedilmesini istedim ve birisinin beni ziyaret etmesi, beni dinlemesi ve desteklemesi beni gerçekten memnun etti. Bunu bizzat yaşadım.

Farklı mağdurları olan hastaları nasıl algılıyorsunuz?
Cevap basit. Onları insan olarak algılamak, onurlarını, ihtiyaçlarını, sorunlarını görmek istiyorum. Acı çeken, somut bir şeye ihtiyacı olan, hatta ihtiyaçlarını sadece sohbet ve dua yoluyla size ulaştırma çabasında olan bir avcı görüyorum. Ama bu her zaman dinlemekle ilgilidir, empoze etmekle değil.

Yeminleriniz sırasında birçok insan duası duymuş olmalısınız. Mutlu sonla biten birini hatırlıyor musun?
Urit ve sadece bir tane değil. Seni kas güçsüzlüğü nedeniyle hastaneye kaldırılan bir beyefendi olarak düşünüyorum. O zamanlar çeşitli covidler nedeniyle kısıtlıydı, ancak hasta benim varlığım ve bilgim nedeniyle açıkça kaşındığı için onu düzenli olarak ziyaret edebildim. Ona mübarek ismiyle seslendim, onunla birlikte dua etti ve durumu giderek kötüleşti. Asem yalan söyleyebildin ve tamamen iyileştin. İnsanlar çoğu zaman bir rahibin varlığının yaşamın sonu anlamına geldiğini düşünürler. Öyle değil. Sağlığa el sallayana kadar sık sık kutsallık verildi. Ve bu pbh mm olayı. Sözümü sürdürmem için bunlar benim için büyük bir motivasyon.

İnsanlar sizinle nasıl iletişime geçebilir ve sizinle hastanede bir toplantı ayarlayabilir?
Novomstsk hastanesinde iki hastane papazı çalışıyor. Hastaları her zaman Pazartesi günleri saat 13.00'ten 17.00'ye kadar ziyaret ediyorum, aksi takdirde kişisel anlaşmayla. Evanjelik papaz Vojtch Hroud her zaman orada çalışıyor. İnsanlar hastanenin web sitesinde iletişim bilgilerini bulabilirler. Beni 733 741 473 numaralı telefondan bizzat arayabilir veya [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. Evanjelik papaz Vojtcho Hrouda'nın e-postası [email protected]'dir.

Rusya'da ayrıca çeşitli sosyal hizmetleri de ziyaret ediyorsunuz. Orada etrafı kolayca neşelendiren bir yol arkadaşınız var yanınızda. kim bu
Labradorlu bir border collie olan dişi Mu'm hakkında. Daha yakından baktığınızda manevi eşlik için ideal bir köpek olduğunu göreceksiniz. Ma zekidir, kuş gibidir ve başkalarına karşı duyarlıdır. Birkaç kez yerel bir hayır kurumunu ziyaret ettiğimde ve buna vaktim olmadığında onu yanıma aldım. Başkalarıyla o kadar acelem vardı ki, teneke tedavi sınavına girmeye karar verdim.

İnsanlar ona nasıl tepki veriyor?
Odaya girdiğimizde türle anında temas kuruluyor ve tüm nesillerin kalpleri açılıyor. O halde gelin birlikte Moravec'teki Home'a, Novoměstsk'teki Zdislav istasyonuna, 9'daki Russian Club'a, Bystá'daki Vela Club'a ve Rosa günlük istasyonuna gidelim. Onun bilgisini müşteriyle konuşmak için sıklıkla bir araç olarak kullanırım. J gibi insanları sikeyim.