Birçok Mu öğrencisinin İlk Yarıyıl Sahte sonuçlarına erişimi yok | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangaluru: Mangalore Üniversitesi öğrencileri, Cumartesi günü UUCMS web sitesi aracılığıyla açıklanan Milli Eğitim Politikası-2022 müfredatı kapsamında BA ders sonuçlarına erişemedikleri için endişelerini dile getirdiler.
Yeni kurallar kapsamında, NEP-2022 lisans derslerinin tüm prosedürlerinin, sonuçlar da dahil olmak üzere Birleşik Üniversite ve Kolej Yönetim Sistemi (UUCMS) üzerinden işlenmesi gerekmektedir. Birçok öğrencinin sonuçlarına erişememesinin nedeni bilinmemektedir.
“NEP-2022 kapsamındaki birinci dönem BA’nın sonuçlarının açıklandığı resmi olarak bize bildirildi. Kontrol ettiğimizde sadece birkaç öğrenci sonuçlarını alabilmişti. Hampankatta Üniversite Koleji Müdürü Anausya Rai, konuyu ilgili yetkililere ilettik” dedi.
Birinci sınıf bir kolejde kıdemli bir öğretim görevlisi, bazı BA öğrencilerinin sonuçlarının gerçek dünya notlarına girmedikleri için yansıtılmadığını söyledi. “Birçok BA programında pratik konu yoktur. Teknik bir arızadan şüpheleniyoruz. 7 ay önce sınava giren öğrenciler heyecanla sonuçları bekliyordu. Bir kaynak, sorunun değerlendiricilerin veya sınavlardan sorumlu olanların, iç notları ve kimlik bilgilerini MU’ya göndermeden önce dikkatlice kontrol etmemiş olabilecek kolej müdürlerinin ihmalinden kaynaklanabilir” dedi.
İlgili bir öğrenci, burs başvurusu için son günün yaklaştığını söyledi. “Puan kartı olmadan başvuru yapamıyoruz. Hibe, çalışmalarım için önemli bir finansman kaynağı” diyor öğrenci. U Yazı İşleri Müdürü (Değerlendirme) PL Dharma, İlk dönem hataları hakkında yorum yapmayı reddediyor NUMARA YAPMAK Sonuçlar, ikinci ve dördüncü dönem cevap senaryolarının değerlendirilmesinin normal ders saatleri ile Noel tatili arasında yapılacağını ve sonuçların 20 Ocak’ta açıklanacağını söyledi.