Bisikletli serseriler Salt Lake adamından telefonu kaptı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

Yazan: Mayukh Sengupta
KOLKATA: 35 yaşında Tuz Gölü sakini, Raghunath Kumar Yadav, market alışverişi yapmak için bir aile bireyiyle telefonda konuşurken, bisikletli iki hırsız tarafından cep telefonuyla kaçanların hedefi oldu. Zanlı, altın zincirini ve cüzdanını da almaya çalıştı ancak başaramadı.
Polise göre, olay Pazartesi günü sabah 7:45 civarında CJ Block’un yüzme havuzunun önünde bildirildi. Polis, hırsızlıkta kullanılan iki tekerlekli aracı belirlemede ileri bir aşamada olduklarını ve zanlının kimliğinin izini sürdüklerini söyledi.
Yadav, aslen Giridih Jharkhand’da, 20.000 Rs değerindeki telefonun otomobil şirketi için satın alındığını söyledi. “Yakındaki pazardan ekmek almak için dışarı çıktım.
Telefonla meşguldüm ve bisikletli iki adamın arkamda durduğunu fark etmedim. Gençler telefonuma ve kolyeme düştü. Şaşırdığım için telefonu kolayca almayı başardılar. Yardım çığlıkları atarak peşlerinden koşmaya çalıştım ama motosikleti durdurmak imkansızdı” dedi.
“Uygulama taksilerine binerdim ama güvenli bir yer olduğunu düşündüğüm için buraya yerleştim. Evimden altın zincirlerin çalındığını gördüm ama burada hiç böyle bir olay duymadım. Şok oldum. Telefon evime ancak 300 metre uzaklıkta” dedi.
Polis, ipuçları üzerinde çalıştıklarını ve bazı küçük suçluların işin içinde olduğundan emin olduklarını söyledi. Bir memur, “Bu olayı ciddiye alıyoruz ve CCTV’yi inceliyoruz” dedi. Polis, bisikletin fotoğraflarını ve plakasını tüm karakollara dağıttı.
Olay, birden fazla uygulama tabanlı toplayıcı platforma kayıtlı bir pedicab sürücüsünün Salt Lake’te kapkaç suçundan tutuklanmasından ancak iki hafta sonra meydana geldi. Ayrıca Kalküta’daki birçok polis karakolunda da aranıyordu.