Biz zirvesi öncesinde Mumbai, Chennai’de Bangladeş yol gösterileri | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Başbakan Mamata Banerjee, açılışı 21 Kasım’da yapılacak ve 23 Kasım’a kadar sürecek olan Bengal Küresel İş Zirvesi öncesinde Bengal’in endüstri dostu bir devlet olarak imajını güçlendirmek için Mumbai, Chennai ve Karnataka ve Rajasthan’daki şehirlerde tanıtım gezileri düzenlemeyi planlıyor . Banerjee yatırımcılarla görüşmek ve sektörü geliştirmek için haziran temmuz ayından itibaren eyaletleri ziyaret edeceğini söyledi.
Banerjee, Bengal’i yatırımcılar için bir varış noktası haline getirmek için iyi temsil edilmesi gerektiğini söyledi ve mali danışmanı Amit Mitra’nın Delhi’deki diplomatlarla buluşacağını ve Bengal’i iş yapmak için mükemmel bir yer olarak sunacağını ekledi. Banerjee, Mumbai’deki en iyi sanayicilerle görüşmeyi planlamanın yanı sıra Güney Hindistan’a da baktığını ve Bengaluru ve Chennai’deki işadamlarıyla görüşmeyi umduğunu söyledi.
Başbakan, Ficci’den Mumbai’de sanayicilerle bir toplantı ayarlamasını istedi. Ayrıca CII, Chennai’de benzer düzenlemeler yapacak ve Karnataka’daki toplantıyı ICC yönetecek. Banerjee, birçok Kolkata sanayicisinin anavatanı olan Rajasthan’daki sanayicilerle de bir toplantı yapmayı planladığını söyledi. Banerjee, sanayiciye dönerek, “İnsanlarla bağlantı kurmamız gerekiyor. Rajasthan’dan birçok kişi burada yaşadığı için kolayca bağlantı kurabiliyoruz” dedi. Sert Neotia Rajasthan’da yardım. “Devlet size kolaylık sağlayacaktır. Ben gideyim, diğer yetkililerle birlikte sanayi ve turizm bakanları da bana eşlik edecek. Görüşmeleri Salı-Perşembe günleri arasında yapmanız daha iyi olur” dedi. Banerjee ayrıca, Covid nedeniyle durdurulan uluslararası roadshow’un yakında yeniden canlanarak Bengal’i küresel ilgi odağı haline getirebileceğini umuyordu.
Son BGBS toplantısı Nisan 2022’de yapıldı. Eski maliye bakanı Amit Mitra daha önce, 2015 ile 2019 yılları arasında BGBS’ye 12,3 lakh crore değerinde yatırım tekliflerinin alındığını ve çoğunun devam ettiğini söylemişti. BGBS 2022’de yatırım teklifi 3,4 milyon Rs değerindeydi.