Bjp Hükümeti balıkçıları mağdur etti: Ivan | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangaluru: KPCC başkan yardımcısı ve eski MLC Ivan D’Souza, BJP hükümetinin balıkçıların refahı için planlar uygulamayarak hayatı onlar için perişan hale getirdiğini söyledi.
“BJP hükümeti balıkçıları desteklemek için çeşitli planlar duyurdu, ancak hiçbiri uygulanmadı. D’Souza Salı günü burada gazetecilere verdiği demeçte, hükümetin balıkçılara yardım planlarını uygulamada başarısız olması durumunda ortalığı karıştıracağız” dedi.
Balıkçıların son 4 aydır 300 litre gazyağı sübvansiyonu almadığına dikkat çekti. “Balıkçılar, trol teknelerine verilen destek kapsamında dağıtılan mazotun ayda 300 litreden 500 litreye çıkarılmasını talep etti, ancak bu karşılanmadı. Balıkçı iskelesinin üçüncü etabı için para ayrılmasına rağmen çalışma başlatılmadı. Kongre BJP’yi boş vaatlerde bulunmakla suçladı.
Hükümetin, balıkçı barınma programları için yararlanıcıların seçiminde bile taraf tuttuğunu iddia etti. “Kıyı bölgesi Dakshina Kannadası 150 balıkçıya ev yaptırıldığı halde bakımsız kaldı Belagavi komşu. Haliçlerde tarama yapılmaması tekne kazalarına yol açabilir. Balıkçılık bölümünün kendi tarak gemisi yoktur. Dakshina Kannada, Balıkçılık, Limanlar ve İç Su Yolları Bakanı S Angara’nın memleketidir. Ancak, sorunlarını tartışmak için balıkçı topluluğuyla bir toplantı yapmadı. D’Souza, balıkçı topluluğunun eylem komitelerinin taleplerini karşılamaya çalıştıklarını söyledi.
“Muhalefet lideri Siddaramaiah ile bir görüşme yaptım ve ondan yasama meclisinde balıkçılarla ilgili sorunları gündeme getirmesini istedim” diye ekledi.