Bu sadece harika günler değil. Tebsk'ten Jekel'e ameliyat ve Komet golü

YeFu

Global Mod
Global Mod
Brno'dan Kometa kaleci terleri içindeyken, eski kalecisi Pavlo Jekel için size düzenli olarak ulaşıyor. Sylvester'ın Kladno Ryt buzunda yaptığı düelloda onu bir numarası olarak kullandığı gün de aynı durum söz konusuydu.

Yıl sonunda harika vakit geçirdim ancak Kladno ile olan mücadelem pek iyi gitmedi. Ancak basitçe söylemek gerekirse, yirmi sekiz yaşındaki Jekel, günlerin sadece harika olmadığını düşünüyordu.

Sanırım maçın yaklaşık yarısında, ev sahibi takım Kladno'nun birkaç dakika içinde skoru 0:1'den 3:1'e çevirdiği haftadan bahsediyorsunuz. Aksi halde Brno'dan Kometa uzatmada 5:4 kazandı…
Elbette ren geyiklerinden bahsediyordum. Yediğim ilk golde biraz sıçradım, sanırım %100 gitmiyorum. Diğer ikisinde ise pak bir kez takım arkadaşıma çarptı ve ikincisinde aslında hiçbir şey görmedim, tepki veremedim.

Brnnt treni louili seninle nasıldı? Yakın gelecekte hizmetlerinizi tekrar kullanıp kullanmayacağımı biliyor musunuz?
Normal bir şekilde ayrıldılar. Beni ve kendilerini tebrik ettiler çünkü bir süre daha ekstra ligde oynayabildiğim için çok mutlu oldum. Bu kulübün yönetimine bağlı.

Sezon öncesi sırt ameliyatı geçirmiş olmanıza ve işlerin nasıl gideceğini bilmemenize rağmen, sonunda yeterince şey yapmayı başardınız. Hatta iki ay içinde Velky Mez'de ikinci ligi denediniz, ardından Tebi'de Şans Ligi'ne, yıl sonunda da Komet'le ekstra lige adım attınız…
Onunla hiç bu şekilde tanışmadığımı itiraf etmeliyim. Nispeten hızlı bir sürede hareket edebildiğime ve performansımın en azından biraz güneşli olmasına sevindim. Daha iyi olacağını, daha önce sahip olduğum forma geçebileceğimi hayal etmeyi kendime görev edindiğimde bile.

D se ct, kapsülünüz dolu mu, yoksa ikinizin de keşfedecek bir yolu var mı?
Parmaklarımda hâlâ karıncalanma var ama bu hiçbir şekilde sınırlayıcı değil ama hoş da değil. Düzeltmeye çalışıyorum ama o da geride kalacak. Ve ayrıca her ikisini de çekip çekemeyeceğinizi, ancak bu bir veya iki egzersizdir ve normale döner. Çok iyi.

Ve sen o çürük küçük parmakla ev işi yapmaktan bile muaf olamıyorsun öyle mi?
(gülüyor) Maalesef hayır. Ve bir bahane bile uydurmak istemem.

Bir süreliğine buzun üzerinde gidelim. Kladno'daki ölümcül düellodan bir gün önce, iç saha formanızla Znojmo'ya karşı harika bir maç yakaladınız. Taraftarın ve basının izlemek istediği derbiyi nasıl buldunuz?
Harikaydı, birçok insan gerçekten içti. Sonuçta kazandık.

David Michlek boş kaleye dördüncü golü attığında final skoru 4:1 oldu. Fazla bir şey kalmamıştı ve bir süre önce vurabilirdin…
En azından diski yeterince yükseğe kaldırabildiğime sevindim. Genellikle böyle bir durumda yerdeki ilk dövüşçüye vururum. (güler)

Sadece bir desimetre eksikti…
Havada diskin biraz genişlediğini gördüm. Avcı bir şeyler olacağını ve yönün değişeceğini umar ama hiçbir şey yapılamaz. En azından mm cl, deneyeceğim dl.

Peki yeni yıla karar vermek gibi bir şey mi?
Sezondan önce her zaman iki tane olur. Sene başında çok çalışıp sağlıklı bir aileye sahip olmak için dua ediyorum.