Bu Yıl Batı Bengal Kolejlerinde Merkezi UG Kaydı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Bengal’deki lisans sınavları için merkezi kabul portalı, daha yüksek bir eyalete göre bu akademik oturumda uygulanacak eğitim 17 Şubat’ta devlet kolejlerine ve üniversitelere gönderilen bölüm genelgesi. Genelgede ayrıca geçişi denetlemek için 10 kişilik bir komite oluşturulduğu belirtildi.
Bu gelişme yakın tarihli bir gelişmeyle örtüşüyor. Üniversite Burs Komitesi (UGC) kayıt süreci başlamış olan Ortak Üniversite Giriş Sınavına (CUET) girmek için ülke çapındaki tüm üniversite VC’lerine ve kolej müdürlerine duyuru. Ancak, Bangladeş Yüksek Öğrenim Departmanı, devlet tarafından finanse edilen kurumların devlet kabul portalına giriş yapmasını netleştiren bu genelgeyi yayınladı.
Bu geçişe yön verecek olan panel okul müdürleri, akademisyenler, alan uzmanları ve yöneticilerden oluşmaktadır. Halk Eğitimi Direktörü ve Webel Technology Limited (WTL). Portal, tüm devlet kurumlarını, devlet destekli kolejleri, merkezi üniversiteleri ve devlet destekli bağlı üniversiteleri içerecektir.
Ancak, Özerk Kolejler, Eğitim Kurumları veya Azınlıklar Kolejleri, Eğitim Okulları, Adli Kolejler ve Kendi Kendini Finanse Eden Kolejler için bir muafiyet olacaktır. Eğitim Bakanı Bratya Başu Aralık 2022’de, merkezi üniversite kabullerinin 2023’te uygulanacağını ima etmişti.