CBI mahkemesi, eski Batı Bengal bakanı Partha Chatterjee’nin kefalet talebini reddetti ve tutukluluğunu 16 Şubat’a kadar uzattı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Perşembe günü Merkez Soruşturma Bürosu (CBI) mahkemesi, Batı Bengal eski bakanına karşı kefalet başvurusunu reddetti Partha Chatterjeeile ilgili olarak tutuklandı işe alım usulsüzlükleri devlet okullarında ve tutukluluğunu 16 Şubat’a kadar uzattı.
Mahkeme, CBI’yi, Batı Bengal Okul Hizmet Komisyonu (SSC) için öğretim ve öğretim dışı personelin işe alınmasında iddia edilen dolandırıcılıkla ilgili soruşturmasını hızlandırmaya çağırdı.
Mahkeme, CBI avukatının duası üzerine Chatterjee’nin tutukluluk süresini 16 Şubat’a kadar uzattı. CBI tarafından 16 Eylül’de mahkeme kararıyla gözaltına alınan eski bakanın kefalet talebini reddetti.
Chatterjee ilk olarak 23 Temmuz’da, yakın arkadaşı olduğu iddia edilen Arpita Mukherjee’nin dairelerinden büyük miktarlarda nakit para, mücevher ve tapu senedi aldıktan sonra İcra Müdürlüğü (ED) tarafından tutuklandı.
Kefaletle serbest bırakılmasını isteyen avukatları, son tutuklama kararından bu yana soruşturmada ilerleme kaydedilmediğini ve bunun onu hapiste tutmak için hiçbir amaca hizmet etmediğini iddia etti.
CBI’nin avukatı, soruşturmanın devam ettiğini ve eski bakanın bu aşamada serbest bırakılmasının soruşturmayı olumsuz etkileyeceğini savundu.
Chatterjee’nin eğitim portföyü, devlet destekli ve destekli okullarda öğretim ve öğretim dışı personelin işe alınmasında usulsüzlüklerin meydana geldiği iddia edilen 2014 ile 2021 yılları arasında eğitim portföyüne sahipti.
Acil Servis tarafından tutuklanmasının ardından Mamata Banerjee hükümeti tarafından bakanlık görevinden alındı. Chatterjee, tutuklandığında Parlamento İşleri, Sanayi ve Ticaret dahil olmak üzere çeşitli portföylere sahipti.
(PTI girişi ile)