Çek Cumhuriyeti'nde İspanyol futbol kampları düzenliyor. Biz bekçi köpeği değiliz diyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Pep Guardiola (Manchester City), Mikel Arteta (Arsenal), Xavi Hernandez (FC Barcelona), Xabi Alonso (Bayer Leverkusen) ve Luis Enrique'nin (Paris Saint-Germain) ortak noktaları neler?

Tüm bu eski oyuncular ve panlt temsilcileri, bu yıl Avrupa'nın en büyük futbol kulüplerine baş antrenörlük pozisyonundan liderlik ettiler.

Dünya çapındaki ProFtbolAnalytics programını başlatan Sport GEN Analytics España'nın kurucu ortağı ve yönetici editörü Martin Mula'ya göre panlt eğitimi kesinlikle dünyanın en iyisidir; bunu unutmamalıyız.

Bunları Manchester City, Arsenal ve Bayer Leverkusen gibi en iyi kulüplerde de görebilirsiniz. Ve eğer onlar orada olmasaydı, dürüstçe söyleyebilirim ki, kulüpler şu anki gibi olmazdı, diye devam ediyor Mula.

Yıllar önce Çek Cumhuriyeti'nde İngiliz futbolunun tanıtımını yapan Mula, ilk Panglacial rotasını izledi.

Yaklaşık yedi ya da sekiz yıl önce bunun pin hızı olduğunu gördüğümde bunu düşünmüştüm. Çocuklar ve aileler futboldan keyif alır, çocuklar futbolu bir yere taşır ve on beş yaşında bitiremezler, çocuklar şımarık, sakat veya işe yaramaz diye, bu iş eski Mula'ya kadar uzanır.

Ülkenin her yerinde yüz kamp alanı

Çek Cumhuriyeti'nde 6-17 yaş arası erkek ve kız çocuklarına yönelik, genç futbolculara profesyonel eğitim veren yaz kampları düzenlemeye başladı.

Bir, iki, üç ile başladık. Mula'ya göre çok geçmeden onun çok yemek yiyen biri olduğunu öğrendik. Bazı akrabalarımız Moravya'dan Çek Cumhuriyeti'ne onlara seyahat etti, biz de tüm cumhuriyet için kamplar kurmaya başladık. Bu yıl da bunları halka sunmaya karar verdik.

Panliş futbol kampı

• Futbol kampının intikamı 617 yaşındaki genç futbolcular tarafından düzenlendi.
  • Çek Cumhuriyeti'nin 14 bölgesinde ve Slovakya'nın 8 bölgesindeki yüz kampta, bu Trínsk birimlerindeki İngilizce ve Dil dışı öğretmenlerden oluşan profesyonel bir panel, çocuklar her gün (sabah 9:00'dan akşam 14:00'e kadar) işlem sepetlerinde. iki ayağımla, oyunun etrafında dolaşıyor, bana liderlik ediyor, inşa ediyor, yasallaştırıyor ve oyunu oynuyorum.
  • panlsk hrsk ajansı ve gözlemcileri, her vatandaşa futbol becerileri ve yeteneklerinin bir analizini sunuyor. Www.profutbolanalytics.cz adresindeki şeyler.
Vysoin'deki yaz kampları
22.26. 7.rn.
5. 9. 8. Dobronn
12.16. 8. Thebes

Yaz yılı boyunca 14 Çek ve 8 Slovak bölgesinde yüz kampın yapılması gerekiyor. Onlardan hemen Vysoin'e: 22.26. ervence ve e nad Szavou, 5.9. Ağustos Jihlavsk'ta Dobronn'da ve 12.16. Ağustos ayında Tebi'de.

Kamplarımız Mula'yı açmak için dikenli sürece dahil edemeyeceğimiz dolu kamplar için tasarlanmamıştır. Sadece futbolla gerçekten ilgilenen erkek ve kızlara yöneliktir. Biz bir futbol kulübü değiliz.

Beş gün boyunca 15 dikenli birimin parçasıydım ve bu süre zarfında üç tematik futbol becerisini öğrendim: topu idare etmek, oyunu sürdürmek, takımı yönetmek ve gol atmak ve pas vermek.

Bay da bizimle aynı problemi yaşadı. Karanlığın savaşçıları Almanları ve Anglikanları yenemediler. Bunu orada istediler ve 2005'te koç Luis Aragons masaya vurarak şunları söyledi: Mula, burada bir şeylerin değişmesi gerektiğini anlatıyor. Somatotipimiz yok, malımız var, balonlu umme'miz var. Basit futbol oynayacağız, yerde, kombine, devam edeceğiz.

Sistemlerinde vuruş, farklı şekilde oynanması gereken türlere bölünmüştü. Mula, kendi kalemin önüne tıklayamıyorum, bir veya iki dokunuşla oynamak zorundayım, diye açıklıyor. Bir çeşit vuruş olan Zna C'ye geldiğinizde Modrio, Kross, Xavi, Iniesta veya Messi var. Kimin uydurduğunu oynayın. Ve bir ton olan D notasında iki nota olması gerekir.

Yirmi kelime

Mulae'ye göre kamptaki genç oyuncular, futbolun İngiltere'de nasıl sonuçlanacağını görme şansına sahip olacak. Eski bir Nokia 6210 ile çalıştığınızı hayal edin. Ve telefonlar için Mula futbolu gibi bir haftalığına yeni bir iPhone alacaksınız. Diyorsunuz ki: harika, birdenbire tüm dünyayı görebiliyorum, videoları izleyebiliyorum ve indirebiliyorum. Bu çok saçma!

Ayrıca öğrenciler sadece İspanyolca ve İngilizce bilen bir öğretmenin rehberliğinde bibloları deneyebilirler. Rodie bizden gerekli olan yirmi kelimeyi alacak. Pas gibi, top sürme, kafa yukarı, rahat oyna… Öte yandan, nai treni etin'de yirmi kelime alıyor: kumar, tıklama, kafa yukarı, tekli oyna…

Başvuru sahibine göre programın tamamının yaratıcı, balonlu olması uygundur. Tobi arkadaşlarıyla birlikte kamptaydı ve İngiliz antrenörlerden, onların yaklaşımlarından, oyun ve oyun tarzlarından her zaman etkilenmişti. Aile üyelerinden biri, Yaz kampına gidiyorlar, diye yanıt veriyor.

Kamptan çok keyif alan oğlum Jakub'a teşekkür ederim ve sizden de yaz kampına gitmenizi rica ediyorum ki onun için elbette bunu yapmaktan mutluluk duyarım, hoşçakal anne. Futbol onun aşkıdır, sınırları olsa bile, en azından onu bir süre yalnız bırakacak kadar, siz onun içindeki bu aşkı derinleştirdiniz ve o buna her gün devam edebilir!

Kamplara ek olarak, her maçın antrenörler ve gözlemciler tarafından bireysel gözetim altında on fiziksel ve teknik futbol testine tabi tutulması seçeneği de bulunuyor ve bu test daha sonra 250.000 maçın yer aldığı uluslararası bir veri tabanıyla karşılaştırılacak.

Mula için önerilen bireysel diken alanı da dahil olmak üzere, oyunun güçlü ve zayıf taraflarını belirlemeye yönelik analitik ve eşit derecede motivasyona sahip bir araçtır.

Kalp dostları mı? Mula'ya göre gençler bile profesyonel olmalı

Martin Mula'dan sıklıkla tartışmalı bir kişi olarak bahsediliyor. Akılda kalıcı sözlerin arkasına saklanmıyor, her zaman doğru, yerinde konuşmaya, sorunları açıkça adlandırmaya çalışıyor. Ağzım büyümüş gibi konuşuyorum. Sport GEN Analytics'in kurucu ortaklarından ve editörlerinden bazıları için bunun bazen rahatsız edici olduğunu bilsem de, maça maça diyorum.

FAR'ın işleyişini ve finansmanını, kulüp akademilerinin olumsuz sonuçlarını veya Çek Cumhuriyeti'ndeki gençlik futbolunun işleyişini eleştirmeye başlayamaz. Bireyselliği geliştirmeye çalışıyoruz ama paradoksal olarak temsil için klasik bir yaratıcı panomuz yok, diye hayret ediyor Mula.

Herhangi bir kulübün gençlerle çalışmayı takdir etmesi onu rahatsız ediyor. Çocuklar babalarının annesine kalpleriyle de olsa, ama nasıl olduğunu bilmeden diken diken ederlerse, o zaman elbette hiçbir yere varmaz, bu bir Mula günüdür. Aniden çocuğun on yaşındayken trenin altında kaldığını öğrenirsiniz. Topu işleyemiyorlar, bir metre uzaktalar. Ve sonra bununla ilgili bir şey var.

Mulae'ye göre eğitimli profesyoneller genç erkek ve kızlarla çalışmalı. İkinci durumda gençler, görünüşte sınırsız bütçeleri olan büyük kulüplerde bile Mula'nın kafasını sallayarak mücadele ediyor. Büyük kulüplerin tüm kulüplerinde en az 4.050 profesyonel bulunmalı ve bunlar da gençlere çalışmalıdır.

Emekli maaşımı nereden alabilirim? Mula da bu konuda net: Lensko psvvk'den. Sadece onlara ilkleri o verdi. Lanet olsun, kulüpte başlarını sallayan tek uzun vadeli insanlar onlar. Üyelik aidatı ödemeyin ve kulüpten emekli maaşı almayın. Ondan? Şans eseri, çocuklarınızın maaşı olan Polonya aile ödeneğinden gelen emekli maaşı değilse, dum.

Mulae klov'a göre insan kaynaklarına yapılan yatırımlar. Saunalı veya saunasız bir kabininizin olması önemli değil. Ancak bir çocuğun kaliteli bir eğitmene sahip olması önemlidir. Makul bir kişinin masrafları ödemek istediğini anlıyorum.

Mulae'ye göre bir çocuk tenis için çocuk doğurduğunda 10 bin msen'in altına sığamaz. Hokey için de öyle. Peki golf için? O zaman rahatlıkla 20 bin hazırlayabilirim. Futbol en ucuz spor, dolayısıyla geniş bir envanteri var, 300 bin çocuk, 5 Mula.

Ama kabul edelim ki bazı aileler bunu ayda 300 krona ucuz bir yüzük olarak görüyor. Ancak iş ebeveynlere gelince, oğullarının veya kızlarının genleri var, bu eğlenceli, diyor Mula.