Çek kereste sporunun büyük umudu, Avustralya’nın en iyileri tarafından oynanacak

YeFu

Global Mod
Global Mod
Baştan çıkarma takvimini sonbahara kadar doldurmam gerekiyor, Çek Oduncu Belediye Binası’nın Ervenc’in Azizleri hakkındaki en yakın toplantısı, hatta babamla vb. Ama sonra Polonya’da, Galler’de, ABD’de ve en iyiden öğrenmek istediği Avustralya’da baştan çıkaracak.

Geçen hafta sonu, en iyi sekiz oyuncunun KO sistemiyle yarıştığı ve Çek şampiyonu Martin Kalina’yı yendiğiniz finale ulaştığı bir format olan Çek Kupasına katıldınız.
Geçen yıl Martin’e birkaç yüzde bir farkla kaybettim. Bu sene izin vermedim, pat diye dövdüm. Sekiz baştan çıkarıcı, zaman denemesinde yarışacak çiftlere ayrıldı ve ardından çiftler, başarılarına göre sıralanacaktı. İlk turda hata yapmamak için konsantre oldum. Gözlükleri ve kulaklıkları atın ve yarışmaya veya sahneden düştüklerinde otomatik diskalifiye anlamına gelir. Karl Divi ile oynanan yarı finalde takılıp kalmamaya çok dikkat ettim. Finale Martin Kalın’a karşı favori olarak girdim, kaybedeceğimi düşünmedim. Yine, hata yapmamakla ilgiliydi.

Geçen yıl seni yendiğini düşündün mü?
Martin, Trophy formatında çok rekabetçi bir taraf, geçen yıl ne kadar sıkı geçtiğini düşünürsek, biraz endişeliydim. Fiziksel olarak ve zihinsel olarak durana kadar harika gidiyor. Bu disiplinlerin ikincisinde (Underhand Chop) küçük bir sıçrayış oluşturdum, bunu tek tek testere ile vurdum (Single Buck) ve son disipline iki atışlık bir sıçrayışla gittim. Emin olmak için konsantre oldum.

Maty Klma

Sezonun sonuna kadar, dünyanın en iyi gençlerinden (çaylakları) biriydi, kıdemliler kategorisinin zirvesindeydi ve kansız, en yüksek hırsları vardı.

Şimdiye kadarki en iyi sonucu, ME Rookie 2021’de bir zafer, MS Rookie’de yedi (2019) ve sekiz (2022) idi.

Maty Klma iki yıl basketbol oynadı ve ilk Devorubeck kampından yedi yaşında mezun oldu. Uzun süredir Çek lideri olan Martin Komrek tarafından tutuklandı, şimdi Çek kereste sporunun öncüsü olan ve uzun yıllardır Çek Cumhuriyeti’nde bulunan babası Leo Klma tarafından çalıştırılıyor.

Ayrıca, Kanadalı profesyonel Stirling Hart da dahil olmak üzere, Devorubek sporunun yabancı yıldızlarıyla tekniğe danışır.

k se e formatı Çek Kupası, STIHL Timbersport serisinin en ağırıdır. Bunu hafife alıyor musunuz?
Fiziksel olarak evet. Baştan çıkarıcı finale gittiğinde gücü azalır ve başlangıçlar arasındaki süreler kısalır. Sözcükler tükendiğinde, iyi bir şarkı bulmak zordur. Her bağlama turunda, öğrenciler birbirinin hemen ardından gider, baştan çıkarma sırasında toplam dört kez geçtim.

Ekaj dl’ye karşı nasıl liderlik edersiniz?
Bir vtz olarak, turnuvanın sonunda Polonya’nın Poznan kentinde düzenlenen Avrupa Kupasına katılmaya hak kazandım. Frentt’te bir tura çıkacak finalistlerin yanı sıra bir baştan çıkarıcı olacak. İlk dokuz veya on güreşçi, beş yıl boyunca Dünya Kupasına yükselir. Geçen ay Hollanda’daki World Trophy’de başladım, bir joker kartım var. İlk rauntta güçlü bir Avustralyalı aldığım için oldukça şanslıydım ama performansımdan ve asımdan memnun ayrıldım, çok eğlenceliydi. Poznań’da bile böyle kesmek isterim, hedef beş yıl içinde dünyaya ulaşmak. İçeri girmeyi başarırsam, bunu büyük bir acele olarak kabul ederdim.

Sonuç olarak yaz mevsiminden kesinlikle memnun olmalısınız. Ev sahipliğini yapacağınız ulusal şampiyonada en yüksek hırslara sahip olacak mısınız?
Tyi esk pohrov zvody’yi (Çek Kupası) geçtim, Litvnov’da kazandım, Stod’da teyzeydim. Ride, Standing Block Chop disiplininde liderlik ederken, tafta temsilinin bir sonucu olarak gizlice düzenlenmiştir. Zor da olsa Tebi’ye Çek Kupası gibi gideceğim kesin. Oradan, Almanya’daki Kasım Dünya Şampiyonası’na tekrar katılmaya hak kazanabilir. Diğer büyük baştan çıkarmalara gelince, Poznan’dan önce annemle Galler’de haftalık bir baştan çıkarmanın olacağı bir hafta geçireceğim. Ağustosta o haftalar için diken dikmek ve baştan çıkarmak için Amerika’ya uçacağım. Cumhuriyet’ten sonra dünyanın en güzel turlarından biri için Melbourne’a uçacağım, ardından ikincisini Perth’de tamamlayacağım.

Hiç baştan çıkarmalar arasında dolaşıp cevap verebiliyor musunuz?
Her zaman Nisan ayının sonundan önce mümkün olduğunca çok hazırlanmaya çalışırım ve ardından sezon boyunca mümkün olduğunca çok zaman doldururum, böylece mümkün olduğunca durup kendimi geliştirmem. O zaman bir molaya ihtiyacım var, dikene değil.

Timberport kısa bir hafta sonu uzakta değil. Tüm sezona dayanmak ve yaralı olarak dönmemek için nasıl yenilenirsiniz?
Yaza pek girmedim ama dizim, hatta belki ellerim ağrımaya başlayınca unutmak zorunda kaldım. Saunaya, dondurucuya gidiyorum, telafi edici egzersizler yapıyorum çünkü kereste sporu oldukça tek taraflı bir spor. Ben de çok uyumaya çalışıyorum. Bana yetiştiği için ona daha çok aşık oldum.

Radenice’de yaklaşan St. Petersburg Saints hakkında baştan çıkarma, STIHL Timbersport serisine ait değildir. Neyle ilgili?
Popüler yerel spor müsabakasının 5. ve 6. rauntlarında düzenlenen Çek Oduncu Radenice 2023’ün başlangıcı. Radenice’de yaşıyorum ve dans ediyorum, orada teyzemle yaşıyorum, birçok erkek oraya onunla dans etmeye gidiyor. STIHL Timbersport’ta sonuçlar sabittir. Burada daha disiplinli olacak ve kendilerini bireysel olarak ilan edecekler, toplamda on iki kadar var. Tta ve Zdek Opletal ile yapacağımız Avustralya tarzında bir baştan çıkarma. Cumhuriyet ve Avusturya hücrelerinden 25 baştan çıkarıcı geliyor.