Chatgpt: Öğretmenlerin Sosyal Medya Hesapları Hacklendi | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Bir bilgisayar öğretmeni ve Behala’daki bir bilgisayar eğitim merkezinin kurucusu, yeni sürümlerini araştırırken sosyal medya hesaplarının saldırıya uğradığından şikayet etti. ChatGPTdedi polis.
Hesaplarının saldırıya uğramasına ve rahatsız edici görüntüler içeren bir kadının profiline yönlendirilmesine yol açan belirli bağlantılara tıklamıştı.
Öğretmen, Milo Mallick, Perşembe günü siber hücreye şikayette bulundu. “Facebook’ta geziniyordum ve ChatGPT ile ilgili sponsorlu bir reklama tıkladım. Dakikalar içinde çıkış yaptım. Tarayıcı bir kadının adını gösterdi,” dedi Mallick.
Biva Chatterjee, siber uzman ve özel savcı, bilgisayar korsanlarının OpenAI’nin yapay zeka sohbet robotunun popülaritesini insanları kandırmak için kullandığını söylüyor. Chatterjee, “Başlatılana kadar zaman olduğu için bir bağlantıya tıklanmamalıdır” dedi. Başka bir uzman, “ChatGPT’yi dolandırılmadan kullanmak isteyenler OpenAI web sitesine – https://chat.openai.com veya AI.com (yeni bir sekmede açılır) gitmelidir” dedi.