‘Cihadı seviyorum’ Sahil’de yeniden acil bir kampanya sorunu | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

MANGALURU: Seçim kampanyasının en başında Karnataka BJP başkanı Nalin Kumar Kateel, parti çalışanlarına ‘Cihad’ı severimPartinin kampanyasının merkezinde yer alan sözleri bir tartışmaya yol açtı. Eyalette seçim takviminin açıklanacağı tarih yaklaşırken Safran Partisi kadrosu, konunun manifestoda yer almasını umuyor.
‘Vijay Sankalp Abhiyan’ın Cumartesi günü lansmanı, BJP’nin Karnataka’da iktidara geri dönmesini sağlamak için parti kadrosunu heyecanlandırdı. ‘Aşk Cihadı’, BJP’nin 2018 seçimlerinde inanılmaz derecede başarılı olduğu kıyı bölgelerinde muhtemelen hassas bir konu olacak. Dakshina Kannadası BJP bölgesi ve safran festivali, kıyı bölgesindeki 2018 performansının tekrarı için umut veriyor. Eyaleti gezen hem eyalet hem de merkez bakanları, Delhi ve Karnataka’daki BJP liderliğindeki hükümetlerin başarılarını kınarken, partideki yetkililer, Uttar Pradesh örneğine atıfta bulunarak, ‘Aşk Cihadı’nın teraziyi onun lehine çevirebileceğini düşünüyor.
BJP’nin Dakshina Kannada bölge birimi başkanı Sudarshan Moodbidri TOI’ye şunları söyledi: “Vijay Sankalp Abhiyan, BJP’nin son yıllarda geliştirmede ulaştığı kilometre taşlarını duyurmak için başlatıldı. Bildirgede yer alacak konular ve vaatlerle ilgili kararlar devlet başkanlığı tarafından verilecek. BJP, ülke genelinde terörizmi, Aşk Cihadını, zorla din değiştirmeyi ve çiftlik hayvanlarının korunmasını sona erdirmeye kararlıdır.”
İlginç bir şekilde, Pazar günü Mangaluru’da bulunan eski Başbakan Siddaramaiah, kıyı nüfusu arasında anlaşmazlığı körüklediği için BJP’ye saldırdı.
VHP’nin yardım hattı Hindistan’ın her yerinden çağrı alıyor
Birkaç Hindu örgütüyle birlikte Vishwa Hindu Parishad (VHP), ‘Aşk Cihadı’ sorununa karşı 30 Aralık’ta bir yardım hattı başlattı. VHP’nin Dakshina Kannada Birimi eş sekreteri Sharan Pumpwell, ülke çapındaki insanlardan telefon aldıklarını söyledi. Yardım hattını yönetmek için toplanan ekibin bir üyesi, Dakshina Kannada’daki sorunu çözmek için yapılan girişime rağmen, kuzey Hindistan’a kadar olan yerlerden çağrı aldıklarını söyledi.
“Delhi, Kolkata, Maharashtra ve Rajasthan’dan insanlar bizi arıyor. İlgili VHP pramukh’ları ile paylaştığımız kurbanların numaralarını topluyoruz. Şimdiye kadar Dakshina Kannada’da ‘Aşk Cihadı’ hakkında beş çağrı aldık, ancak Ballari ve Vijayapura bölgelerinden bu tür çağrılar aldık. Çoğu durumda, çoğu 22 yaşın altında olan mağdurlar doğrudan bize ulaştı” dedi.
Bununla birlikte, yardım hattı birkaç sahte arama ve botlardan gelen aramalar da aldı.