Cong Lideri, Surathkal Tollgate İşçilerinin İş Bulmalarına Yardımcı Olur | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
MANGALURU: Kendini işine adamış bir grup aktivist, gişelerin inşa edilmesi için yıllarca mücadele etti Surathkal kapandı ve bu azimli grup 1 Aralık’ta hedefine ulaştığında, en az birincisi kadar dehşete düşen bir grup daha vardı: Meydanda çalışan işçiler. Neyse ki, içinde bulundukları durum dikkatlerden kaçmadı.
Karnataka Pradesh Kongre Komitesi (KPCC) Koordinatörü Prathibha KulaiMeydanın kapanmasından önce protestoya önderlik eden öncünün bir parçası olan, kapatmanın ardından işsiz kalan herkese iş teklif etti.
Prathibha, TOI’ye gişedeki 35 çalışanın hepsini aradığını ve onlara kargaşaya karışırken iş sözü verdiğini söyledi. “Mithun Baikampady, Surathkal gişelerinden sorumlu.
22 çalışanla tanıştım ve 11’inin farklı şirketlerde istihdam edilmesini sağladım, her biri iyi maaş alıyor. Diğer çalışanlar belirli işler istediler ve deneyimlerine ve niteliklerine dayanarak onlara fabrikalarda, süpermarketlerde vb. çalışma seçeneği sundum. Bir hafta içinde hepsinin kalıcı bir işi olacak.” Prathibha söz konusu.
Gişede çalışan bir teknik okul öğrencisinin eğitim masraflarını da üstlenmeye karar verdi. “Ayda 12.000 Rs’ye geceleri meydanda çalıştı. Yoksul bir aileden geliyor. Kulai Vakfı eğitimini finanse ederken onun özel bir şirkette yarı zamanlı çalışmasını ayarladım. Bir kadın çalışanımızın çocuklarına da maddi yardımda bulunacağız. Surathkal gişesinde sağlık sorunlarından muzdarip bir çalışan Hejmadi gişelerinde iş buldu” diyen Prathibha, Kulai Vakfı’nın şu anda “eğitimsel benimseme” girişimi kapsamında 500’den fazla öğrencinin eğitimini finanse ettiğini sözlerine ekledi.