Coşkulu hayran Nečas, yıllar sonra kendisi de bir hokey yıldızı olarak geri döndü

YeFu

Global Mod
Global Mod
Avcının 2010 yılına gidebileceği bir zaman makinesi olsaydı, Szavou'nun yukarısındaki nehirde ilk dünya şampiyonu Petr Vampola, Tom Rolinka ve Petr Koukal'ın gözleri.

O zamanlar bu oyunlar ülkemizde tanrı gibiydi, hepimiz onlara saygı duyuyorduk, on üç yıl önce bugün elit oyuncu Neas'ı hatırladık.

Dün gece hokey tanrısı için Farska humne'da run nad Szavou'da evindeydi. O genç, 2010'da değildik ama aynı zamanda bir şampiyon ve sonuçta NHL'de oynuyor. Siz küçük çocuklar ona bir yıldız gibi bakıyorsunuz. Rus hokey takımının başka bir genç öğrencisinin gelişinde konuklardan biri olan Petr Koukal, o zamanlar bize olduğu gibi gülümsedi. Umarım bu sefer bu kadar uzun sürmez, yoksa bir daha altın bulamayız, diye ekledi.

Bu yaz hem bir hayran olarak hem de televizyonun ortak yorumcularından biri olarak keyif aldım.

Ben sadece Ostrava'da toplanan kurtarma ekibinden sorumluydum. Koukal, tüm bu süre boyunca Prag'a yalnızca bir kez gittim ve oğlanların pek ilgisini çekmedi, dedi.

Çok içtiğini biliyordu

Taslak sırasında, Carolina'nın bu yaz NHL play-off'larından elenmesinin ardından Martin Neas'ın takıma eklendiğini öğrendiğinde çok sevindi.

O zamanlar benimle aynı kasabadan gelen bir adamın içki içtiğini fark etmemiştim bile. O zamanlar bunu bir yıl boyunca büyük bir destek içmek olarak algılamıştım. Canımı acıttı ve daha sonra Koukal'ı ekledi.

Sadece o değil, Cuma günü öğleden sonra basına gelerek Martin Neas'a şehri temsil ettiği ve harika bir hokey galibiyeti için teşekkür eden kişiler de bu yıl yine mutlu olabilir.

Bu etkinlikten özellikle çocukların keyif almasını istedik. Tıpkı Martin'in bir zamanlar yaptığı gibi, Martin Neas da Rus hokey kulübünün bir üyesi olduğunu açıkladı. Tüm bu toplantının çözümlenmesine yardımcı olduğu için at nalı'na çok minnettarım, dedi.

İlk bakışta halka açık hokey öğleden sonrasının baş yıldızı bile memnundu.

Sevincim bir yana, tarif edilemez bir deneyim, yirmi beş yaşındaki dünya şampiyonunun sesini duyurması.

Çek Cumhuriyeti'ndeki ampiont'ta birinci olarak altın yarışın bir parçası olabilmesi büyük beğeni topluyor.

Neas, bunun kesinlikle kariyerimin şu ana kadarki en önemli anı olduğunu düşünüyorum, diye güvence verdi. Şampiyonluk evi inkar edilemeyecek bir şey. Gittiğime sevindim, çünkü bunu televizyonda izleseydim orada olmadığım için çok üzülürdüm.