David Oulehla, Jihlavalı futbolcuların sezonunu değerlendiriyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Yakın geçmişte en yüksek yerli müsabakanın düzenli üyeleri arasında yer alan takım, sezon sonuna kadar ikinci en yüksek müsabakada hayatta kalma konusunda üst üste iki kez endişelenmek zorunda kaldı.

Kriz durumlarında kimin bu işi yapıp kimin yapamayacağı belli olur. FC Vysoina'nın başantrenörü, harika bir futbolcu olabilirsiniz, ancak buna uygun bir zihniyete sahip olmadığınızda meselenin onunla ilgili olduğunu fark eder. David OulehlaKulübe liderlik ettikten sonra yeni sezon öncesinde 25 yaş üstü birçok tecrübeli oyuncuyu kadrosuna katmak isteyecek. Kesin. Bu sadece onur değil, deneyim de eksikti.

Opav'da sezonun son yarışı bu cumartesi ama sizin küme düşenler arasında olamayacağınız şimdilik kesin. Ara verdin mi, yoksa bundan nasıl kurtulduğun konusunda biraz hayal kırıklığına mı uğradın?
Şu ana kadar 35 puan topladık ki, normal şartlarda bunu biriktirmek bize çok pahalıya mal olur. Ancak turnuvanın en zayıf takımları arasında yer aldığımız bahar sezonundan kendimizi ayırmaya çalışmak gerekiyor. Diğer antrenörlerin yönetimi altında geçen yılki durumla hemen hemen aynı durumdaydı. Ayrıca iyice çiğnenmesi gereken bir miktar köpük de vardır. Gelecekte bu tür olayların bir daha yaşanmaması için.

Zaman, bir bahar yüz soute alalım. Maçların sadece ikisini kazandınız, aksine toplam 13:21 skorla yedi mağlubiyet aldınız. Gl koymamışsın. Bunların hepsi olumsuz istatistiklere değer…
Kabul ediyorum. Ben başantrenörüm, bunun sorumluluğunu alıyorum, bundan saklanmıyorum. Bana göre çok güzel bir gol yedik. birçoğu standart durumlardan. Öte yandan sekizi standart olmak üzere sadece 13 gl'yi iç içe geçirdik. Eğer onlara yardım etmeseydik kısır olurduk. İki bardak diktik.

Peki sorun neydi, dansçılar daha mı az üretkendi?
Kışın Luk, o zamana kadar attığımız gollerin yüzde 100'ünde yer alan Fila'yı giyiyordu. Bir şekilde onun yerini almamız gerekiyordu ama başaramadık. Futbol tek bir oyunla ilgili değil, bütün oynama şekliyle ilgilidir. Bu sadece tonlarla ilgili değil, savunmacılarınızı ve savunmacılarınızı nasıl ısıttığınız, tüm takımı nasıl senkronize tuttuğunuzla ilgili. Gl'ye çok şey verdiğimiz sonbahar dışında ilkbaharda oynamadık. Ancak istediğimiz kadar ilerleyemedik.

Jihlava – Viktoria ikov ikinci lig maçından bir an

Bunu bana açıklayabilir misin?
Sonbahardaki basınç ilkbahardakiyle aynı değildir. Mevsimin suyunu yakaladık, işimize yaradı, her şey yolundaydı. Ama daha çok kavga etmeye başlayacaklar. Hemen puan alamadığınızda, giderek daha fazla baskı altında kalırsınız. Sonuçlarını kavrayamadık, karanlıkta kaldık, özgüvenimiz kayboldu. İstemediğimiz bir duruma düştük. Peki kime yöneldi? Öte yandan, sorun yaratacağımızı da düşünmüyor. Tüm sezon boyunca 10 maçı birer golle kaybettik ve neredeyse hücumu kaçırıyorduk.

Pt tsnch porek na jae içti. O anda tecrübeleri tükenmemiş miydi? Sadece çok fazla genç olan yerde pişirin.
Şunu açıkça belirteyim: Takım çok genç. İlerledikçe işler daha da gençleşti. Pazar günü Ikov'a karşı yanılmıyorsam belki de ligin en genç takımına sahiptik. Gerçekten deneyim ve hazırlıktan yoksunlardı. Bu bir onurdu. Dntem sadece dikenli işlemden fonksiyon göremez, her şey tezgahtan kullanılamaz. Oyununuzu sakinleştirecek, hareket ettirecek hızlı fikirlere ihtiyacınız var…

Jihlava, temel bir set olarak kendi dokuz çocuğuna sahip olduğunu sunmaktan mutluluk duyuyor. Jen… Uyku zorunluluktan kaynaklanan bir erdem değil mi? Davet edilen oyunları satın almak için paranın olduğunun kanıtı mı?
Bu, kulübün sahibine sorulan bir sorudur. Kendi oyununun olması her zaman iyidir. Ancak bir şey açık: Acelesi olan takımların birleşimine baktığınızda, yaklaşık 2628 yılda altı yedi maçları var. Nasıl yapılacağını biliyorsun, etraflarında iki genç var, onlara dokun, törpüle, işlerini bitir ve taşı.

Burada ilkbahar mevsiminin her zaman sonbahar mevsiminden daha karmaşık olduğu gerçeğini değiştirdiniz. Sizler hayatınız için oynuyorsunuz…
Nereye düşersin? Sonbaharın başarılı olduğu bir gruptu. Ama bununla birlikte kendi üzerimizde baskı yarattık, çıplak olmak istedik. Ve bahar bize vahşice tokat attı. Önce bunu değerlendirmemiz, düzeltmeler yapmamız lazım ki bir daha yaşanmasın. Finaldeki her şeye zihinsel yön karar veriyor. Ve eğer gerçekten baskı altındayken hrt'yi kaldıramıyorsan, bu onun suçu.

Viktori ikov ile yaptığı home run sonrasında hayal kırıklığına uğramış futbolcu

Baskı sadece maçta değil, teknik direktörlerde de var. Geçtiğimiz birkaç aydan sonra futbola biraz ara vermek istemiyor musunuz?
Jihlav'da geçerli bir sözleşmemiz var, bunu sahibiyle değerlendirip uzun vadede nasıl gideceğini göreceğiz.

Siz ve yönetim kurulu başkanı Luke Vaculek bu konuları konuştunuz mu, yoksa sezon sonrasında tartışmadınız mı?
Düzenli olarak takılıyoruz, günlük olarak çalışıyoruz. Karanlık olanlardan bahsedelim. Birdenbire büyük bir mesele haline gelmiş gibi değil. Ancak bu, nerede, ne zaman ve nasıl ile ilgili olarak neyin ve ne kadar süre ile ilgilidir. Ve nasıl olacağı hakkında.

Dikkat çeken maçlardan biri de hücum kanat oyuncusu Filip Angel'ın sekizinci golü oldu. Performansından ne kadar memnun kaldınız?
Futbol sonuçlarla ilgili olsa ve gençlerin kaç kez çocukları kurtarmak için mücadele etmesi söz konusu olsa bile benim böyle bir sorunum yok. Güvenlik için oynadığınızda bile 18 yaşında bir çocuğa karşı sahaya çıkmakta kesinlikle hiçbir sorunum yok. Verimlilikle ilgili. Filip tam olarak doğru zihniyete sahip tipte. Baskı altında çökmeyen istikrarlı bir oyunu var. İyi becerilere sahibim, ilginç ve yaratıcı bir oyun, Çek Cumhuriyeti'nde çok az var. Önümde harika bir gelecek var. Ama kendi zamanımda. İyi vakit geçirecek, bir tür krizden geçecek. Zirveye çıkmak için tüm bunları yapması gerekiyor. Ama gelecek açısından çok ilginç bir futbolcu.

Bu sene terleyen var mı?
Tom Frank sezonunun ortasında. Geçtiğimiz yıl büyük bir performans artışı kaydetti. Altı gol attı, bir asist yaptı. Onu hareket ettirmeyi başarması büyük bir rol oynadı. İki gol atan Justin'in (Araujo-Wilson, editörün notu) sıkıştığı dönemde ve uzun maçlarda yardımcı oldu.

Tam tersine Koice'den 24 yıllık Senegal tankı Landing Sagna konseptinize pek uymamış gibi görünüyor. Yedi maça başladı ama sadece 5 dakika başlangıç olarak oynadı.
uzun vadeli hataların ton nm'si. Savunmanın açıklıklarına oynadığınızda bir oyununuz olur, fethettiğinizde bir oyununuz olur. Ancak Sagna nedense beklentilerimi karşılamadı.

Ve eski vatandaşı Mame Tall oyunun dışında kaldı.
Tall aklını kaybetti ve evine gitti. Onlarla Thorn sürecinde bile değil.