Devlet okulu AC yemekhane alıyor | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangaluru: İçerisinde klimalı yemek odası Hükümet Yüksek İlköğretim Okulu HirebandadyUppinangady’de Puttur tarafından açıldı MLA Cumartesi günü Sanjeeva Matandoor.
MLA, bunun devlet okulunun herhangi bir özel okulla aynı seviyede olmasını ve uzak bölgelerde okuyan çocukların bile en iyi tesislere erişebilmesini sağlamak için bir çaba olduğunu söyledi.
“Daha fazla çocuğu orada okumaya teşvik etmek için devlet ilkokullarını yükseltmek için çaba gösteriliyor. Rs 1.2 crore değerinde eserler dahil edildi. Matandoor, gelecekte okula elektrik faturalarının yüklenmemesi için güneş enerjisinin kullanılmasının sağlanması için çaba gösterileceğini söyledi.
Birşey KSDMC başkanı, okulun gelişiminin MLA yerel alan geliştirme fonlarının yardımıyla ve Mahatma Gandhi Ulusal Kırsal İstihdam Garanti Programı kapsamında ele alındığını söyledi.
“50 bin liraya yemekhane yapıldı. Ayrıca 16 bin Rs’ye bir tuvalet kompleksi inşa edildi. 20 tuvaletli bloğun da açılışı yapıldı. Okulun gücü 367’dir ve öğrenciler I’den VII’ye kadar olan sınıflarda eğitim görmektedir. 38 bin Rs’ye 4 yeni derslik inşa edilerek birinci katta açılışı yapılırken, 4 dersliğin daha temeli atıldı. Okula ayrıca 3,3 lakh Rs karşılığında Smart Class araçları ve içme suyu temin edildi” dedi.
Anaokulunda yaklaşık 47 öğrenci eğitim görüyor ve okulda IV. sınıfa kadar İngilizce eğitim veren bölümler bulunuyor. Okulun beş öğretmeni, dört misafir öğretmeni ve dört fahri öğretmeni vardır.
“Şu anda sadece yemekhane yapıldı ve öğrenciler yemeklerini yerde yemek zorunda kalacak. Gerekirse yemek odası başka programlar için de kullanılabilir. MLA, okulun bir köyde örnek bir okula dönüştürülmesini istedi. Bölgede birkaç özel okul olmasına rağmen, okula iyi bir katılım var. MLA, gelecekte daha fazla geliştirme çalışması üstleneceğinden emin oldu,” dedi Somesh.