Dk Dc, plajlarda gıda hijyenini denetleyecek | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangaluru: Komiser Yardımcısı Ravikmar MR nın tüm plajlarını ziyaret etmeyi planlamıştır. Dakshina Kannadası gıda hijyeni ve ihlallerini kontrol etmek için turistlerin uğrak yeri.
Hareket, Ravikumar’ın Panambur Sahili’ndeki birkaç yiyecek tezgahının turistlere hijyenik olmayan yiyecekler sunduğunu ortaya çıkaran sürpriz bir kontrolünden sonra geldi. Pazar günü Ravikumar, Panambur Plajı’ndaki Swachha Sundara Plajı programına katıldı. Diğer departmanlarla birlikte Dakshina Kannada bölge yönetimi tarafından organize edildi.
“Olaydan sonra sahil tezgahlarına gittim ve bazı yiyecek tezgahlarının turistlere hijyenik olmayan yiyecekler sunduğunu görünce şok oldum” dedi. Ravikumar, “Gıda renklerini de izin verilen limitlerin dışında kullandılar ve gösterdi. Ayrıca yerler kirli tutuluyor.” FSSAI denemek için. “Testten sonra bir ihlal bulunursa, perakendecilere karşı ceza davası açacağız.”
Ravikumar, sağlıksız yiyecekler ve kirli yerler dışında 10’dan fazla yiyecek tezgahının izinsiz olarak çalıştırıldığını da kaydetti. “Kaçak yapılar, arazi işgalinden sonra oluşturuldu. sordum Mangaluru Şehir Şirketi, vergi dairesi, tüketim vergisi dairesi ve diğer daireler, plajlardaki ihlalleri izlemek için. En kısa zamanda rapor verecekler” dedi.