Dk | ilçesindeki Rani Abbakka okulunda 55 ordu adayı eğitildi Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangaluru: Rani Abbakka Geri Sınıflar Refah Departmanı tarafından teşvik edilen asker adayları için eğitim okulu, ilk yılında iyi bir destek aldı. Dakshina Kannada’da toplam 55 aday seçilecek ve eğitilecektir.
Geçen yıl Ekim ayında, ordu adayları için üç bölgede bir eğitim okulu açıldı: Udupi, Uttara Kannadasıve Dakshina Kannada. DK’de adını Rani Abbakka’dan almıştır; Koti Chennayya Udupi’de; ve İngiltere’de Henja Naik. Bu girişim, Sosyal İşler ve Geriye Dönük Refah Bakanı Kota Shrinivas Poojari’nin buluşudur.
Rashmi SrGeri Sınıflar Refah Departmanı bölge yetkilisi, yatılı tesisteki mevcut kaydın 100 olduğunu ve ilk gruba 55 gencin katıldığını söyledi. “Karnataka’nın farklı semtlerinden geliyorlar ve ancak belirli kriterleri karşıladıktan sonra seçiliyorlar. Öncelikli odak noktaları, üniformalı hizmetlere katılmaktır.
Adaylar hem fiziksel hem de akademik parametreler için eğitilirler. Tesis ücretsiz olarak sunulmaktadır. Rashmi, beden eğitiminin iki eski asker tarafından yapıldığını söyledi. Akademik öğrenim için iki öğretmen vardır. Eğitim sabah 6:00’da başlar ve sabah 8:30’a kadar sürer. Bunu 10:00 – 12:00 saatleri arasında rekabetçi sınav koçluğu takip eder. Öğle yemeği molasının ardından saat 14:00’te oturumlar başlar, adaylar saat 16:00’ya kadar sürecek olan İngilizce ve Matematik derslerini alırlar. Akşam 6’ya kadar beden eğitimi için sahaya dönüyorlar.
Adaylar ülke çapında düzenlenen Ordu seçim kampanyalarına katılacak. Birkaç gün önce, bazıları Agneepath İşe Alım Rallisi’ne katıldı. Eğitim okullarının tüm tutuklularına genel müdürlük tarafından oluşturulan özel bir menüden yemek servisi yapılır. “Menüde hem vejeteryan hem de vejeteryan olmayan yemekler var. Menü her gün değişiyor” diyen Rashmi, partideki aday sayısının muhtemelen artacağını da sözlerine ekledi.