Dk Zp, çocukların ruh sağlığı girişimini başlattı | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangalur: Dakshina Kannada zilla panchayat uygulayacak’Manosthairya‘, lise çocuklarında depresyon, kaygı, kontrol edilemeyen öfke ve diğer zihinsel bozukluklarla etkili bir şekilde başa çıkmak için yenilikçi bir program.
Zilla Panchayat CEO’su Kumar, programın uzman psikologlar ve psikiyatrlar tarafından eğitilecek öğretmenler aracılığıyla çocuklarla ilgili endişeleri gidermeyi amaçladığını söyledi. “Birçok çocuğun depresyon, kaygı, stres ve diğer ruhsal bozukluklarla karşı karşıya kalması ciddi bir sorun. Zamanın ihtiyacı, bu tür sorunlar yaşayan çocukları tespit etmek ve onlara güven vererek yardımcı olmaktır. dolayısıyla zilla panchayat ve sağlık departmanı ile birlikte eğitim ve okuryazarlık departmanı, çocuklara yardım etmek için Manosthairya’yı uygulamak için bir plan tasarladı” dedi.
Çocuklarla ve ebeveynlerle etkileşime giren seçilmiş öğretmenler, çocuklarda depresyon ve diğer ruh sağlığı bozuklukları konusunda eğitim alıyor. Program, eğitimli öğretmenler aracılığıyla çocuklara yardım sağlamayı amaçlamaktadır. Psikologlar ve psikiyatristler de dahil olmak üzere kaynaklar, her okuldan seçilen öğretmenlere bölge düzeyinde bir çalıştayda eğitim sağlayacaktır. Uzmanlar, çalıştay sırasında gösteriler ve etkileşimler sunacak ve katılan öğretmenler, ilgili okulları için düğüm görevlileri olarak atanacaktır. Okul müdürleri, kurumları için düğüm memurlarını seçeceklerini söyledi.
Ayrıca tüm okullarda danışma merkezleri açılacak ve 15 günde bir çocuklara yönelik bilinçlendirme atölyeleri düzenlenecek. Kaynak kişiler, eğitimli öğretmenlere aylık rehberlik sağlayacaktır. CEO, zilla panchayat’ın seçilen tüm öğretmenleri için Salı günü saat 10: 00’da bir eğitim oturumunun planlandığını da sözlerine ekleyerek, Nodal görevlilerinin depresyon veya diğer zihinsel bozukluklarla karşılaşan çocukları belirleyeceğini ve danışmanlık alacaklarını söyledi.