Doksanlı yaşlarındaki bir adam Alzheimer hastası karısına bakıyor. Ben buna razıyım diyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Bay Dvokov'un Alzheimer'ı her yaştan kadında, özellikle de ud metalinde kendini göstermeye başladı. Günlerce yanlarında kaldı. Diğer işler bir yana, ucuzdu. Vyeten daha sonra hastaya sebebini gösterdi.

kadın birkaç kez hastaneye kaldırıldı ve hastalığın doğası gereği düzeltilmesi gerekmedi. Svatopluk Dvok, gezici bakımevi ve Charit sayesinde akşamları bakım ve hemşirelik bakımı yapıyoruz, hemşireler hijyen ve konumlandırma konusunda yardımcı oluyor, diye açıklıyor.

İşlerinin yanı sıra beni nasıl uyuttuklarını da biliyorum. Hoşnutsuzluklarına rağmen hala iyi bir ruh hali var. Gelinin tüm ihtiyaçları için bana danışın. Darülaceze ekibine, asil çalışmaları için onlara çok teşekkür ediyorum dedi.

Mesela şarkıcı Adriana Krahulov'a gidiyor. Hastayla iletişim kurmak kolaydır. Bay Dvokov biraz gergindi ve içine kapanmıştı, hareket edemiyordu. Hareket ediyor, bir cevaba tepki veriyor, gülümsüyor, elini kaldırıyor, bakıyor, öpmeye çalıştığım tarağa vuruyor. Elimize bir köpük topu koyuyoruz, keovite yediyi serbest bırakıyor, diye anlatıyor. Bütün bunlar hastanın ve eşinin daha iyi refahına katkıda bulunur.

Eski bir köylü aileden geliyor

Dvokov, ellili yıllarda inşa ettikleri bahçeli rahat bir evde yaşıyordu. İçinde iki çocuk büyüttüler, ikisinin de uzun tekerlekleri var. Ailesinden çok uzakta yaşıyordu ama benimki öyle olunca yardım istiyorlar.

Bu, Svatopluk Dvok'un, uzun bir köpek bile olsa, evdeki bir kadına gerekli yiyeceği sağlayabildiği anlamına mı geliyor? Sorulduğunda omuzlarınızı çaprazlayın. Ancak onunla konuştuğunuzda onun ömür boyu aktif ve pratik bir avcı olduğunu anlayabilirsiniz. En azından on sekizinci yüzyıldan beri Krahulov'da yaşayan eski bir köylü aileden geliyor. Echoovice'de futbol ve hokey oynadı. Eskisi gibi olmadığı konusunda uyarsa da bahçenin bakımını bu şekilde yapıyor.

Ve üye bilgisel ağırlıktan kaçınır. Sosyal medyayı takip etmiyor, televizyonda sadece gezi yazıları ve diğer belgeselleri izliyor.

Bilirsiniz her şey bir kere biter. Eşimle güzel bir hayat yaşadık, hayal ettiğimiz her şeye ulaştık. Gerçeği olduğu gibi kabul ediyorum, onunla barışıyorum, diye ekliyorum.