Dolandırıcı gösterişli NRA gibi davranıyor, kandırılmış yıldızlı oteller | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Haydarabad’dan şık giyimli, arkadaş canlısı bir adam, İngiltere’den bir NRA mühendisi ve iş adamı kılığına girmiş, Kolkata da dahil olmak üzere Hindistan’ın her yerindeki lüks otellerde kalmış ve para ödemeden ayrılmış. Ama aldatması bununla sonuçlandı. Bidhannagar Polisi onu Maharashtra’dan çıkarın. En az iki oteli aldattığı Kalküta’ya götürüldü.
İngiliz aksanıyla konuşan 35 yaşındaki Shaheensha Shareef, beş yıldızlı otellere ve tatil köylerine yerleşti, otel restoranlarında yemek yedi ve spa ve sağlıklı yaşam merkezleri gibi ücretli tesisleri kullandı. Kalküta’da, biri Salt Lake’te ve diğeri Rajarhat’ta olmak üzere en az iki oteli ve bir haftalığına Kolkata-Bhubaneshwar turu için tuttuğu ve hatta cep telefonunu çaldığı bir uygulama taksi şoförünü dolandırdı.
Salt Lake otelinin genel müdürü, Shareef’in 68.144 Rs ödemeden ayrılmasının ardından 7 Şubat’ta şikayette bulundu. “Online rezervasyon yaptırmıştı. Check-in sırasında NEFT ödemesi yaptığını ve bunun yabancı bir hesaptan çekilmesinin biraz zaman alacağını söylemişti. Ancak dört gün geçmesine rağmen para gelmeyince. Bir otel yetkilisi, personele bankayla görüşeceğini söyledi, dışarı çıktı ve bir daha geri dönmedi” dedi.
Polis, otelin dolandırıldıklarını anladığında, adamın yeni bir SIM kart satın aldığını, bir uygulama taksisi ayarladığını ve Bhubaneshwar’a gittiğini söyledi. Orada bir otelde kaldı ve ödemeden tekrar ayrıldı. Otel, Odisha’daki Pahala Polis Karakoluna şikayette bulundu. Ancak Shareef tutuklanmaktan kurtuldu ve aynı uygulama taksisiyle Kalküta’ya döndü ve Rajarhat’ta bir tatil yerine yerleşti.
“Başlangıçta yakıtım vardı ve para istemedim. Odisha’da ödeme talep ettiğimde parayı hesabıma aktardığını ancak düşünmenin zaman alacağını söyledi. Daha sonra onu Kolkata’ya geri götürdüm ve bir tesise baktık. Lallan, işini kaybeden ve borcu olan sürücü Singh, “Ödememi istediğimde bir arkadaşını arayacağını ve benim için ayırttığı bir spaya gitmem gerektiğini söyledi. Geri döndüğümde cep telefonumla kaçmıştı” dedi. 20.000 rupi. Shareef, Karad’dan tutuklandığı Maharashtra’ya kaçtı.