Dukovany Elektrik Santrali yeni bir idari ve eğitim binası inşa etti

YeFu

Global Mod
Global Mod
Yeni kaynakların hazırlanması ve nükleer ünitelerin en az on yıl boyunca beklenen işletimi ile bağlantılı olarak yeterli kalifiye personel temin edebilmeliyiz. EZ yönetim kurulu başkanı Bohdan Zronek, bunun bir kısmının sanal gerçeklik gibi modern teknolojiyi de kullanacağımız yeni uygulamalı eğitim alanları olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta açılışı yapılan bina, santralin 1985 yılında yıkılmasından bu yana inşa edilen ilk idari bina. Mevcut binalar yıkılamayacağı gibi, yeniden inşa edilmeleri de gerekli kapasite artışına yol açmayacak. Yeni tesisler eğitim için 108 yer sağlıyor. Dukovansk Elektrrna editörü Roman Havln, tesisin aynı zamanda 242 çalışana ofis alanı da sağlayacağını belirtti.

Bina, balistik korumalı veya eğitim duvarlı özel alanlarla donatılmıştır.

İnşaat yüklenicisi Metrostav'dı, ana mimarlar Marin Jn ve Pavel Kabek'ti.

En eski idari binalardan işçiler binaya taşınıyor ve bunların yıkılması planlanıyor. Yedi katlı bina EZ'ye birkaç yüz milyon krona mal oldu. Ancak firma temsilcileri fiyat belirtmedi.

Arsa üzerinde kapalı otopark ve yeni garaj yapılacaktır.

Havln'ın editörüne göre önümüzdeki yıllarda santralin yakınına yaklaşık 700 araçlık bir otopark inşa edilecek. Havln, şarjlı elektrikli araba için park alanlarının değiştirileceğini, diğer ofis alanlarında ise sözde yalamalarımızın olduğu günlük alanlarımızın yıkılacağını ve oraya çok işlevli bir bina inşa edileceğini söyledi.

Santralde EZ şirketinin yalnızca 1.600 çalışanı bulunuyor. Günün sonunda başka bir müteahhit gelecek ve bir yerlerde sadece ofislere değil aynı zamanda ofislere de araziye ihtiyacı var, bu yüzden başka bir yenileme binası da inşa edeceğiz, diye ekledi Havln.

Mevcut garajın hemen yerine polisin ihtiyaçlarına yönelik bir bina inşa edilecek. Santral alanında çevre ayrımı yapılmalıdır.

EZ şirketi Dukovany'de yeni bir nükleer enerji santralinin inşaatına hazırlanıyor. Nisan ayının sonunda, R'deki reaktörün inşası için Fransız şirketi EDF ve Koreli KHNP'den teklifler aldı. Vlda, 2015 yılında reaktörü seçecek ve gelecekte inşa edilmesi gereken ünite sayısına karar verecek. Bunlardan ilkinin Dukovany'de hizmete girmesiyle 2036'da artık 100 yıl olacak.