Edu Pilot Projesi olumlu tepkiler aldı | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangaluru: ‘ Başlıklı Bir Pilot ProjeKaliteli eğitim İlkokulda’ girişimiyle sivil toplum örgütü Padi-Valored olumlu sonuçlar elde etti. konusunda uygulama ve farkındalık yaratmayı başarmıştır. RTE Çeşitli ULB’lerin ve gram panchayatların üyelerine göre Act-2009 ve Çocuk Hakları Yasası başarılı. 24 ULB ve gram panchayat’tan temsilciler, Cuma günü burada gerçekleştirilen pilot projelerin uygulanmasını tartışmak üzere ilçe düzeyinde bir etkileşim programına katıldı.
Pilot proje, STK anketinin sonuçlarının RTE Yasasını her iki kıyı ilçesindeki tüm okullarda yalnızca Halk Eğitim Departmanının uyguladığını göstermesinin ardından 2020’de başladı. RTE yasası, ULB’lerin veya yerel makamların da bunu uygulama sorumluluğunda olduğunu açıkça belirtmesine rağmen, başarısız oldular.
Bu nedenle şehir yönetimleri de dahil olmak üzere 24 yerel yönetimde pilot proje gerçekleştirilmiştir. Udupi’deki dokuz ve on beş yerel makamı kapsıyordu ve Dakshina Kannadası sırasıyla ilçeler Projeyi yürütmek için STK’dan toplam 24 kişiye eğitim verildi. Padi’den Renni D’Souza, “Sonuç olumlu ve ayrıca RTE yasasında hükümete sunulacak değişiklikleri önerebildik” dedi.
Bir panchayat üyesi, pilot projenin çocuklara nasıl son derece yardımcı olduğunu paylaştı. olan bir kız öğrenci hikayesini paylaştı. gram panchayat annesinin madde bağımlılığını durdurmak için bir çözüm bulmak. “Annesinin alkol bağımlılığının derslerine engel olduğunu söyledi. Padi ve Kadın ve Çocuk Esirgeme Görevlilerinin yardımıyla derhal harekete geçtik ve sorunu durdurmayı başardık. Kız artık annesi bağımlılıktan kurtulurken eğitimine devam edebilir. Bütün bunlar, bir çocuğun bilinç kazanabileceği ve bilgiyi kullanabileceği pilot proje sayesinde oldu” dedi.