En yaygın cümle? Yaşlı olmak istemiyorum. Yaşlılara yönelik taksi şoförü aynı zamanda psikolog da olmalı

YeFu

Global Mod
Global Mod
Çocukluğundan beri hemşire olmak istiyordu. Ancak annesi onu rüyasından vazgeçirdi. Kendisi de hemşireydi ve berbat bir meslek olduğunu söyleyerek bu işi yapmamı neredeyse yasakladı. Ama hayatımın geri kalanı boyunca beni hastaneye götürecek. Birisiyle ilgilenecek doğam var. Bana zaman ver, kaderin bir eseri olarak yeminlerini ve çocukluk hayallerini birleştirmenin bir yolunu bulan elli yaşındaki bir kadına gülümse.

Araç kullanmanın keyfini, taşıdığı müşterilerle birleştirdi. Dördüncü yıldır bölge şehrinde Kıdemli Taksi işletiyor. Bu, 65 yaş üstü kişiler ve engelli kartı olanlar için belediye başkanı tarafından desteklenen özel bir ulaşım hizmetidir. Şirket, iki yıl sonra kendisini kendisiyle çalışmaya davet eden arkadaşı Marcela Mikov tarafından 2017 yılında kuruldu. Sadece bir köstebek sonra zemin diktir. Onun ardından ben de işe girdim ve bu yıl dördüncü sezona tek başıma başlıyorum, bir anda tarihe karışıyorum.

yüzlerce istikrarlı ve aktif müşteri

Müşterilerini yalnızca Lákásk Vyétan'a ve bölgedeki hastanelere değil, aynı zamanda Prag ve Brno'daki uzman kliniklere de taşıyor. Lütfen işlerinizi Liez'e götürün, araba hazır. Ayrıca pedikür ve yardımcı için. Daha sonra en uzun yolculuk Ostrava'ya, Klimkovice kaplıcasına gitti.

Ron aynı dönemde yaklaşık 100.000 kilometre yol kat etti ve 2,5 bin yolculuk kaydetti. Düzenli olarak kullandığım yüzlerce istikrarlı ve aktif müşterim var. Başta Radka Fialov olmak üzere, en yaşlı müşterisinin 92 yaşında bir bayan olması nedeniyle bazıları benimle yılda yetmiş kez yolculuk yapıyor. Oğlanların desteği olmadan bile yürüyen dürüst bir adam, ona hayranım.

Uzun mesafeler katettiği ve akşam 6 ile 3 arasında çalıştığı için, üç gün bir hafta önceden işe gitmek için araç rezervasyonu yaptırması gerekiyor. Bireysel yolculuklar ve geziler tam anlamıyla dakikalar içinde tamamlanır ve her şey programa göre çalıştığında neşe uzundur.

İlk başta başka bir şey duymadığıma sevindim

Yolculuk sırasında arabada pasarlarının birçok hayat hikayesini dinliyor. Genellikle üzgündürler. Başladığımda ilk cümle şuydu: Yaşlı olma. Ne yazık ki bu mesleğin ne kadar zor ve acı verici olduğunu, ne kadar çok ailenin çalışmadığını, yaşlıların çoğu zaman ne kadar yalnız ve sadece kendilerine bağımlı olduklarını görüyorum.

İtiraf etmeliyim ki, kendinizi çoğu zaman direksiyon başında bir psikolog gibi hissediyorsunuz. Esas olarak dinlemek istiyorum. İstifa etmen gerektiğini biliyorum. Ct daha sonra yapışır. Yolculuğumuzun eğlenceli olacağını hayal ediyorum, böylece acı ve ıstırap dünyası hakkında fazla düşünmezler. Ayrıca onlara çeşitli hikayelerimi anlatıyorum. Onlar da, yıllar süren pratik sonucunda paradoksal olarak en hasta insanların en neşeli olanlar arasında olduğunu öğrenmesine rağmen, ilk başta televizyonda başka bir şey duymadıkları için kızgınlar.

Geçen yıl bir kadının hayatının kurtarılmasına bile yardım etti. O gün onu Lkai'ye götürmesi gerekiyordu. Ancak beni aradı ve kapının hemen arkasında yere düştüğünü, hiçbir yakınını arayamadığını söyledi. İçtim, önce eve, sonra da daireye gittim ve posta kutusunu aradım. Birkaç gün sonra beni hastaneden aradı ve doktorun söylediğine göre on ikiye beş dakika kala kurtulacağını söyledi. Yardım olmadan orada olsaydı burada olmazdı, diye yazıyor.

Radka Fialov'a göre, çoğu durumda müşterilerle düzenli olarak buluştuğundan, onlar müşteri değil, tanıdık ve çoğu zaman arkadaş oluyor. Sadece beni ara ve nasıl olduğumu sor. Hatta bir bayan beni evlat edinmek istiyor, gülümse.

Onların hayattan ayrılışlarını, sağlık durumlarının yavaş yavaş kötüleşmesini izlemek onun için daha da zordur. Kovid döneminde çok acı vericiydi. Değerli bir müşteriye ulaştı. Hatta bir adam beni arayıp, durumu aniden kötüleştiğinden ve uzun süre burada olamayacağından dolayı benimle vedalaşmak istediğini söyledi. O zaman gözyaşı ve gözyaşı olacak, teşekkürler.

Yol arkadaşı, yolların ve yolların koruyucu azizi olan Aziz Christopher'ın madalyonudur. Bunu iki yıl önce güçlü bir kadın fahişeden almış. Hatta kutsallaştırılmıştır. Ve evde olmadığım zamanlarda bile onu her zaman yanımda taşıyorum. Bence işe yarıyor. Kaza vs. olmadan araba kullanıyorum.

Her şey çok pahalı hale geldi. Bu bir şaka değil

Her ne kadar yeterli siparişe sahip olmak aynı zamanda iyi bir yaşamın garantisi gibi görünse de bu doğru değil. Kıdemli Taksi'nin operasyonu onu mutlu etmez ve köprüde yaşamak zorunda kalır. Son zamanlarda her şey daha pahalı hale geldi ve araba kullanmanın maliyetleri son derece yüksek. Kazandığım paranın tamamı arabanın çalıştırılmasına ve bakımına gidiyor. Bu aptala merhaba demek istemiyorum. O zaman hizmet anlamını yitirir. Şimdi belediye başkanının 80 kronluk desteğiyle Jihlav'a gidiyorum.

Ona göre sorun olağan izne ayrılmaktır. Son bir buçuk yılda sadece bir hafta izinliydi. Yıl sonuna gelmeden bu hizmeti bırakıp Kıdemli Taksi'yi kapatmayı düşünecek duruma gelmişti. Sonunda iş o noktaya gelmedi. İnsanların benimle birlikte yolculuk yapmasını istedim. Az önce birkaçının önünde üstümü değiştirdim ve düşündüm de, kelimenin tam anlamıyla bana yalvardılar ve bu çok uzun sürmedi, çünkü beni gezdirmek için başka kime başvuracaklarını bilmiyorum. Şimdi otobüsün altında Radka Fialov gülümsedi.