Enkaz olay yerinden temizlendi, ancak Kalküta’nın Tala bölgesinde kum tehdit oluşturuyor | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod
KOLKATA: Tala’da yola dökülen moloz yığını olaydan bir gün sonra bisiklet kazası ve geride kalan genç bir kadını öldürdü, yetkililer Pazartesi günü yolu açtı ve aynı yolda bir güzelleştirme çalışmasının yapıldığı bir alanı kordon altına alan yol müfettiş yardımcıları da aynısını yaptı.
Goutam Pal, “Bunu daha erken yapmış olsalardı çok değerli bir hayat kurtarılabilirdi. Boşaltılan atıklar ve inşaat malzemeleri geçmişte de büyük kazalara yol açmıştı. Ancak en azından yetkililer hızlı davranarak dökülen malzemeleri kaldırdı” dedi. yerel sakin
Pazar sabahı bir arka yolcu, bindiği iki tekerlekli aracın moloz yığını üzerinde kayması ve ters yönden gelen bir mini kamyonun üzerinden geçmesi sonucu öldü. Maniktala’da ikamet eden 32 yaşındaki Rinki Mallick, mini kamyona çarpmadan önce sol tarafına düştü. 24 yaşındaki motosiklet sürücüsü Rahul Hela, RG Kar Hastanesi’nden taburcu olmadan önce sağ tarafı üzerine düştü ve elinden yaralanarak tedavi altına alındı.
Belediye Meclis Üyesi Tarun Saha, katı atık yönetim birimine talimat verdiğini söyledi KMC enkazı kaldırmak ve ayrıca kaldırım güzelleştirme projesinde çalışan adamlara inşaat malzemelerini yola dökmemeleri talimatını verdi.
Yoldaki müdavimler, yol boyunca orta refüjlerin olmaması konusunda da seslerini yükselttiler. “Tala köprüsü kapatıldığı için trafik devam etti. Kuzey caddesi Manifold arttı ve köprü yeniden açıldıktan sonra bile yol meşgul olmaya devam etti. Ancak bölmeler olmadan, özellikle gün batımından sonra büyük araçlar her iki yönde de gittiğinde bir ölüm tuzağı haline geldi” diyor.
Bu arada, Kuzey Caddesi’ndeki enkaz motosikletçilerin büyük bir kısmını rahatlatacak şekilde temizlenirken, Tala Köprüsü’nde yeni bir sorun ortaya çıktı ve köprünün yan tarafında kalın bir kum tabakası oluşmaya başladı.
Müdavimler kapandığından beri dedi Santragaçhi Tala Köprüsü’nde inşaat malzemeleri taşıyan ağır vasıtaların trafiğinin artması, araçlardan daha fazla kum sıçramasına neden oldu. Diğer araçlardan çıkan egzoz dumanları ve ayrıca yolun ortasını temizleyen KMC süpürücüler tarafından yanlara itilir.
“Dün gece bir mini kamyon sola saparak beni daha sola, köprü korkuluğuna doğru gitmeye zorladığında neredeyse bir kaza yapıyordum. Scooter lastiklerim kumda patinaj yaptı. Bir şekilde scooter’ı kontrol ettim ve iki tekerlekli aracımı kullanabildim. Bir Sinthi sakini olan Debjit Roy, scooterdan düşmüştüm, bana bir kamyon çarpabilirdi” diyor.
Kalküta: Tala’da yol kenarına dökülen bir moloz yığınının bir bisiklet kazasına ve arkada oturan genç bir kadının ölümüne yol açmasından bir gün sonra, yetkililer Pazartesi günü yolu açtı ve ayrıca bölgeye yol müfettiş yardımcıları gönderdi. yolda bir bölgeyi kordon altına aldı. bir güzelleştirme çalışmasının devam ettiği aynı yol.
Goutam Pal, “Bunu daha önce yapmış olsalardı çok değerli bir hayat kurtarılabilirdi. Çöpe atılan atıklar ve inşaat malzemeleri de geçmişte büyük kazalara yol açmıştı. Ancak en azından yetkililer hızlı davranarak dökülen malzemeleri kaldırdı” dedi. yerel sakin
Pazar sabahı bir arka yolcu, bindiği iki tekerlekli aracın moloz yığını üzerinde kayması ve ters yönden gelen bir mini kamyonun üzerinden geçmesi sonucu öldü. Maniktala’da ikamet eden 32 yaşındaki Rinki Mallick, mini kamyona çarpmadan önce sol tarafına düştü. 24 yaşındaki motosiklet sürücüsü Rahul Hela, RG Kar Hastanesi’nden taburcu olmadan önce sağ tarafı üzerine düştü ve elinden yaralanarak tedavi altına alındı.
Belediye meclis üyesi Tarun Saha, KMC’nin katı atık yönetim birimine enkazı kaldırması talimatını verdiğini ve ayrıca kaldırım güzelleştirme projesinde çalışan kişilere inşaat malzemelerini yola dökmemeleri talimatını verdiğini söyledi.
Yoldaki müdavimler, yol boyunca orta refüjlerin olmaması konusunda da seslerini yükselttiler. Rajib Mondal, “Tala Köprüsü kapandığından beri Kuzey Bulvarı’ndaki trafik arttı ve köprü yeniden açıldıktan sonra bile yol meşgul olmaya devam etti. Ancak, ayrım hatları olmadan, özellikle gün batımından sonra büyük araçlar her iki yöne gittiğinde ölümcül bir tuzak haline geldi” dedi. , her gün yolu kullanan.
Bu arada, Kuzey Caddesi’ndeki enkaz motosikletçilerin büyük bir kısmını rahatlatacak şekilde temizlenirken, Tala Köprüsü’nde yeni bir sorun ortaya çıktı ve köprünün yan tarafında kalın bir kum tabakası oluşmaya başladı.
Müdavimler, Santragachhi Köprüsü’nün kapatılmasından bu yana Tala Köprüsü’nde inşaat malzemeleri taşıyan ağır taşıt trafiğinin arttığını ve bunun da araçlardan daha fazla kum saçılmasına yol açtığını söyledi. Diğer araçlardan çıkan egzoz dumanları ve ayrıca yolun ortasını temizleyen KMC süpürücüler tarafından yanlara itilir.
“Dün gece bir mini kamyon sola saparak beni daha sola, köprü korkuluğuna doğru gitmeye zorladığında neredeyse bir kaza yapıyordum. Scooter lastiklerim kumda patinaj yaptı. Bir şekilde scooter’ı kontrol ettim ve iki tekerlekli aracımı kullanabildim. Bir Sinthi sakini olan Debjit Roy, scooterdan düşmüştüm, bana bir kamyon çarpabilirdi” diyor.