Exide lastik deposu yangını, Kalküta’da dumandan 8 kişi kurtarıldı | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

KOLKATA: Exide kavşağında bulunan üç katlı bir binanın zemin katındaki bir lastikçide Pazartesi günü saat 10:20 sıralarında yangın çıktı ve dakikalar içinde tüm katları kalın duman kapladı.
Henüz kimse zemin kattaki dükkanlara veya ikinci kattaki ofislere gelmemiş olmasına rağmen, bir firmanın – Mukund International – çalışanları, üst katlara yükselen dumandan boğularak birinci katta mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri sabah 10:40 civarında geldi ve birinci katta fiziksel engelli bir adam da dahil olmak üzere sekiz kişi kurtarıldı.
Çalışanlardan biri o kadar panikledi ki kurtarıcıları beklemedi. Bunun yerine terastaki açılır kapanır kapıyı kırdı, komşu binaya geçti ve merdivenlerden indi.
Saat 11:45’te dört itfaiye aracı yangını söndürdü.
Çalışanlar, binanın bir tane olduğunu söyledi. acil durum çıkış ama kilitliydi ve bu yüzden dumandan kaçmak için terasa koşmaktan başka çareleri yoktu. Ama Sarah Bajoria (52), çalışanı Mukund Uluslararasıyürümekte güçlük çeken , terasa çıkamadı. “Mekan yoğun, siyah bir dumanla doluydu. Diğerleri gibi ben de terasa çıkmaya çalıştım ama başaramadım. Düzgün nefes alamıyordum. Bilincim yerine geldiğinde kendimi terasta buldum, yanımda itfaiyeciler var.” İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılan Bajoria, kendisini yerde baygın halde yatarken buldu.
İtfaiyeciler de maske takmak zorunda kaldı. “Aslında oda dumanla kaplandığı için 5 saniye nefes almakta zorlandık. Girdiğimizde birinci kattaki bir ofiste yerde yatan bir kişi bulduk. Terasa çıkarıp ilk müdahaleyi yaptık. ” dedi personelden biri.
terasta bile Shyam Jaiswal, çalışanlardan biri, duman ve alevlerin onları esirgemeyeceğinden korktu. “Bu bina ile sonraki bina arasında açılır kapanır bir çit var. Duman o kadar hızlı yayıldı ki hayatta kalamayacağımdan korktum. Kapıyı kırarak diğer binaya geçtim ve merdivenlerden aşağı koştum.” Jaiswal söz konusu.
Nedeni henüz bulunamazken, memurlar buna lastik dükkanındaki bir kısa devrenin neden olduğundan şüpheleniyorlar. Bir yetkili, mağaza kapalıyken diğer katların daha sonra açıldığını sözlerine ekledi.