Frahti ne demek ?

YeFu

Global Mod
Global Mod
Frahti, finansal yonetim kavram olan nakit aksnn onceden tahmin edilmesi ve yonetilmesi icin kullanlan bir kavramdr. Bir isletme, uretim veya satn alma surecinin sonunda elde edilecek olan nakit aksnn onceden tahmin edilmesi ve yonetilmesi icin kullanlan bir yonetim teknigidir. Bu teknik, isletmeyi nakit aksndaki olas sorunlarn onlenmesinde ve nakit aksndan maksimum faydalanmada yardmc olmak icin kullanlr.

Frahtinin Amac

Frahtinin genel amac, isletmenin kaynaklarn en verimli sekilde kullanarak maksimum kar elde etmektir. Frahtinin amac, isletmenin nakit aksn kontrol etmek ve denetlemek icin kullanlan bircok tedbir ve teknikleri kullanarak nakit aksnn onceden tahmin edilmesi ve yonetilmesidir.

Frahtinin Faydalar

Frahti, isletme acsndan cok sayda fayda saglar. Bunlar arasnda nakit aksnn belirli bir sure icin onceden tahmin edilmesi, isletmeye nakit aksnn kontrolunde yardmc olmas, nakit aksnn denetlenmesi, nakit aksnn duzenlenmesi ve nakit aksnn en iyi sekilde kullanlmas yer alr. Frahtinin kullanm, isletme risklerini azaltmada ve isletme kaynaklarnn daha iyi yonetilmesinde yardmc olur.

Frahtinin Uygulanmas

Frahti, nakit aksnn onceden tahmin edilmesi ve yonetilmesi icin kullanlan bir finansal yonetim teknigidir. Frahtinin uygulanmas, isletmenin nakit aksn kontrol etmek ve denetlemek icin kullanlan bircok teknik ve tedbirin kullanlmasn gerektirir. Bunlar arasnda nakit aksnn onceden tahmin edilmesi, nakit aksnn kontrolu, nakit aksnn kaydedilmesi, nakit aksnn izlenmesi, nakit aksnn denetiminin yaplmas, nakit aksnn duzenlenmesi ve nakit aksnn en iyi sekilde kullanlmas yer alr. Frahtinin kullanm, isletmeyi nakit aksndaki olas sorunlarn onlenmesinde ve nakit aksndan maksimum faydalanmada yardmc olmak icin kullanlr.