Futbol Hilesi: M’luru Boy Guinness Rekoru Kırdı | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

MANGALURU: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ve Hintli futbolcunun sıkı bir hayranı olan 20 yaşındaki Mangaluru öğrencisi sunil chhetri30 saniye içinde dünyanın en hızlı hindistan cevizi için Guinness Dünya Rekorları’na girdi.
Yenepoya Koleji’nde son sınıf BBA (havacılık ve lojistik) öğrencisi olan Mohammed Shaleel, daha önce Dele Ali ve Tasha Nicole tarafından tutulan bir rekor olan 30 saniyede 10 küçük hindistan cevizi yaparak rekoru kırdı.
Shaleel’in rekoru Ocak ayında açıklandı. Göre Guinness 30 saniyede bir futbol (futbol) ile en çok sekiz bacak figürü arasındaki dünya rekoru 10’dur ve 25 Eylül 2022’de Mangaluru’da Shaleel tarafından belirlendi. Futbol tutkusu olduğu için Guinness unvanını denemeye karar verdi.
Shaleel, Deralakatte’de yaşıyor ve yurtdışında çalışan RB Abdul Hameed ile ev hanımı Mumtaz Panemangalore’nin oğlu.
Ağabeyi Muhammed Sahil İbrahim onu destekliyor.
TOI’ye şunları söyledi: “Profesyonel bir futbolcu değilim ama 10 yıldır tutkuyla takip ettiğim futbol için bir şeyler yapmak istedim. Daha sonra mevcut ve olası kayıtları araştırmaya başladım ve daha önce Dele Ali ve Tasha Nicole’e ait olan bu kayıtla karşılaştım. 2-3 ay spor yapmaya başladım. Geçen yıl eylül ayında rekoru kırmaya çalıştım.”
Hayali, efsaneler Ronaldo, Messi veya Chhetri ile tanışmak ve genç Hintli futbolculara ilham vermek.