Gadaikallu: Tırmanıcı Gadaikallu’ya tırmanıyor, Karnataka’daki gençleri eğitmeyi umuyor | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member
Mangalur: Jyothi Raj Chitradurga’dan kendi kendini yetiştirmiş bir dağcı, namı diğer Kothi Raj, tarihi olana tırmandı. Gadaykallu (Cemalabad Kalesi). Kemer askısı Pazar günü taluk.
Tırmanışı bitirdikten sonra TOI’ye, gençleri ulusal ve uluslararası tanınırlık kazanabilmeleri için eğitmek için bir vakıf kurmaya çalıştığını söyledi. Para toplamak ve farkındalık yaratmak için tepelere ve yüksek binalara tırmanıyor. Dikkatli planlama ve Belthangady MLA Harish Poonja’dan izin aldıktan sonra ve Dharmasthala Dharmadikari Veerendra HeggadeGadaikallu’ya tırmanmaya karar verdiğini söyledi.

Dağcı Gadaikallu'ya tırmanıyor, gençleri eğitmeyi umuyor

“Burada ilk tırmanışımı yapıyorum ve bu benim hayalimdeki proje için. Kurallara uyuyorum ve ancak izin aldıktan sonra tırmanacağım. Belthangady orman departmanı bana destek oldu.”
Sabah 9:45’te güvenlik halatı ile tırmanmaya başladı ve kalenin tepesinde Kannada bayrağını tutarak saat 12:00’de zirveye ulaştı.
Tapınakta dua ettikten sonra Gadaikallu’nun arkasında bulunan Sri Durgaparameshwari Tapınağı’nın kuzey tarafından tırmandığı bildirildi. “Gadaikallu deniz seviyesinden 1700 fit yükseklikte olmasına rağmen, yaklaşık 1200 fit tırmandım. Zorluklar çoktu. Kesinlikle, o kadar zor değildi. Yavaş koşu yapmakama höyüğün dokusu sürekli değişiyor” dedi.
Jyothi Raj, insanları eğitmek için yapay bir duvara tırmanma tesisi kurmak üzere bir vakıf kurabilmesi için birkaç kez hükümetten bir arazi parçası için izin vermesini talep ettiğini söyledi. İnsanların projesini desteklemek için öne çıkacağını umuyor. Önümüzdeki iki gün Mangaluru’da olacak.