Genç bir egzotik hayvan yetiştiricisi, kurbağaların sevilmemesi gerektiğini, onlara zarar verebileceğini söylüyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Yetiştirilmesinden gelen egzotikler bu hafta sonu Rus malikanesinin arazisinde hayranlıkla izlenebilir. Genç yetiştirici, sergide yirmi çeşit çuha çiçeği bulunduğunu, toplamda yaklaşık kırk ila yetmiş ab bulunduğunu söyledi.

Amacı, beş çocuğu, normalde ormanlar olan bu egzotik yaratıklarla tanıştırmaktır. Ve bazılarınız gelecekte üremeleri için onlara ilham vereceksiniz. Ab yetiştirmenin herkes için olmadığı unutulmamalıdır.

yaratık bile bakmaya hazır, ne kadar tatlı onlara zarar verebilir. çeşitli virüslere, bakterilere ve enfeksiyonlara karşı çok hassastırlar. Bu yüzden ona dokunduğumda daima eldiven giyiyorum ya da ellerimi iyice yıkamam gerekiyor.

Ab'yi ne kadar süre üremeyi düşünüyorsunuz? Peki neden bu olağandışı filizleri seçtiniz?
2020 yılında üremeye başladım. Her zaman onları severdim, içerdim ve onlarla ilgilenirdim. İlk başta bir cırcır satın almak istedim ama o sırada bulamadım ve sonunda masmavi mavi ormancı için güzel bir mavi ormancı için Brno'ya gittim. Her şey orada başladı. Oldukça geç bir örneği yeniden üretebildim ve bu beni çok motive etti. İlanları incelemeye ve teklif veren yetiştiricileri aramaya başladım. Yavaş yavaş, üremem şu anki haline geldi. Ve bu kadar çok şey olduğundan, bunu kamuoyuna da sunmak istiyorum.

Burada çok fazla yer kaplayan çok sayıda teraryum ve akvaryum görüyorum. Bütün bu evcil hayvanları evde nerede tutuyorsunuz?
Normalde benim odamda. Ve kesinlikle sakladıklarım sadece onlar değil. Bazı sürüngenleri, kertenkeleleri ve çeşitli küçük memelileri, siz sincapları ve sincapları yiyebilirim.

Oldukça büyük bir odan olmalı, değil mi?
İlk başta bile değil. (gülümsemek) Urit burada, mm'nin açığa çıkacağı kalede intikam almayacak. Ancak odanın oldukça düz olduğu ve odadaki bitkilerin çoğunu kapladığı bir gerçektir. Ama dürüst olacağım. Sadece büyük atım değil, aynı zamanda bu yıl yabancı yetiştiricileri Litomyl'deki orta tura davet etmek alanındaki çalışmalarımın da konusu.

Üreme için iyi olacaklar mı? Peki bu evcil hayvanlar ne olacak?
En az yüzde yetmiş ila seksen oranında hava nemi yüksek olan bir teraryuma ihtiyacınız var. Banyo yapabilmeleri için içinde bir kap su bulunmalıdır. Ayrıca her gün en az iki kez, genellikle sabah ve öğleden sonra veya akşam olmak üzere püskürtmelisiniz. Gündüzleri uyuyup geceleri aktif olan bazı köpekler ise akşamları yeniden büyürler.

Jakub Zerzenko için davetiyeler sadece bir hobi değil. Turda kendini onlara adadı, bu yıl yabancı hayvan yetiştiriciliği alanında çalışıyor.

Yüksek hava nemini nasıl elde edersiniz? Teraryumda bu optimum koşulları sağlayacak özel ekipmanlarınız var mı, yoksa bunları bir şekilde mi yaratıyorsunuz?
İç kısımlar büyüdükçe ve orası sıcak olduğundan, ormanlar gün boyunca 23 santigrat derece civarında bir sıcaklığa ihtiyaç duyuyor, hafif bir düşüşle 21 dereceye kadar düşüyor. Su giderlerine erişim yüksek hava nemine neden olabilir. Ancak bu, önce bir kase su koyarak veya bazen teraryumun tabanını suya batırarak yardımcı olabilir.

Yani oda oldukça sıcak olmalı
Odada 24 ila 26 derece civarında sabit bir sıcaklık tutmaya çalışıyorum. Ve sizin için teraryumlar ısıtma folyoları ve ısıtma kabloları ile donatılmıştır. Günümüzde her şey kullanılabiliyor, son yıllarda yetiştiricilikte ekipmanlar oldukça ilerleme kaydetti.

Yiyecek nedir ve onları neyle besliyorsunuz?
Belirli bir tür için kötü olabilir ama meyve sinekleri, bahar kuyruklu kuşlar ve çeşitli küçük böceklere göre genel olarak mikro tavuklar için iyi olabilir. Ancak bazı kurbağa türleri çekirgeleri, sopaları ve hatta normal fareleri bile kolaylıkla öldürebilir.

Bu oldukça büyük bir yem tüketimi olmalı. Küçük böcekleri mi yetiştiriyorsunuz yoksa satın mı alıyorsunuz?
Vtina'yı yetiştiricilerden satın alıyorum. Ama seni evdeki tohumlardan meyve sever yetiştireceğim. Ancak yaşam açısından pek değerli değillerdir, bu nedenle onları yalnızca beslemeyin.

Bu şu soruyu akla getiriyor: Ab ve muhtemelen genel teraryumların yetiştirilmesi ne kadar finansal kaynak olarak adlandırılıyor?
Oldukça yeterli, özellikle de farklı şekilde beslendiğiniz için. Yaklaşık bir hafta sürecek. Bir kutu mikrotavuk yaklaşık elli krona mal oluyor ve bir teraryumda bir veya iki yem için yeterli. Yani tüm yiyecekleri besleyebildiğimizde, o on beş kutu sana kolaylıkla sığar.

Peki uzaktayken veya tatildeyken tatiliniz kimin umurunda? Anlattığınıza göre bu hızlı ve kolay bir süreç, değil mi?
Ders çalıştığım gün yaşlı annem çağrılıyor. Merkezde yiyecek var ve her geçen gün büyüyor. Cuma ve Pazar günleri yemekhanede yemek yiyor, ayrıca kendi gülünü çıkarıp etkinlikler yapıyor. Ama bir yere gideceksek kardeşine ya da sana yardım et büyükanne. Bütün ailenin bu konuda biraz bilgi sahibi olması gerekiyor.

Batik ormanı

Böyle bir insan ne kadar dayanır?
Belirli bir tür için kötü. Sekiz ila on yaş arasında, ancak bazı kurbağalar on beş bile olabilir.

çoğalıp çoğalır mısın?
Bazıları öyle. Kendim için olacağım ama aynı zamanda onları satın almak isteyen reklam yetiştiricilerinin alıcılarıyla da pazarlık yapacağım.

Örneğin bazı egzotik hayvanlarda olduğu gibi, bir çeşit sertifikaya sahip olmanız gerekiyor mu, yoksa sıradan insanların deyimiyle, evcil hayvan olarak kabul edileceğimi mi düşünüyorsunuz?
Tercih farklıdır. Bazı abm'lerin satın alma sözleşmesi var. Ancak belirli türler için gerekli belgeleri imzalamanız gerekir ve ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra, kaç yumurta bıraktığını, bir yılda kaç yavru doğurduğunu, kaç tanesinin daha sonra satıldığını belirten bir üreme kitabı da tutmalısınız. ve bunları sizden kimin satın aldığı kayıtlıdır.

Elinize alır mıydınız? Onları gururla sevmek mümkün mü, yoksa sadece gözlem amaçlı bir evcil hayvan evi mi?
Urit bir bakışta uyuyan bir yaratıktır, hatta bazı evcil hayvanlar onlara zarar verebilir. çeşitli virüslere, bakterilere ve enfeksiyonlara karşı çok hassastırlar. Bu yüzden ona dokunduğumda daima eldiven giyiyorum ya da ellerimi iyice yıkamam gerekiyor. Ve eğer bir şeye dokunursam ve sonra diğerine dokunursam, enfeksiyonu kazara bir parçadan diğerine aktarmamak için ellerimi tekrar yıkamam veya eldiven değiştirmem gerekiyor.

Bazı örnekler muhtemelen zehirdir…
Ücretsiz satışlarda evet. Tükettikleri karıncalardan, formik asitlerinden toksinler alırlar. Ancak esaret altında, çoğunlukla mikro tavuklar ve meyve sinekleriyle beslendiklerinde zehirli değiller.

İnsanlar tesadüfen mevcut Rus inşaatını kaçırmışlarsa, üremenizden örnekleri nerede görebilirler?
Rusya Aktif binasının girişinde her zaman düzenlenen Terörizm Kulübü'nün kuruluşuna da katılıyorum. Bunun dışında her zaman çok sayıda başka hayvan vardır; en çeşitli yılanlar, yılanlar, örümcekler ve diğer teraryumlar davet edilir.