Gençler devlet okullarını güzelleştirme görevinde | Mangaluru Haberleri

SurahiO

Member

Mangaluru: Devlet okullarını kurtarmak ve aynı zamanda çekici kılmak için, farklı kesimlerden bir grup genç okulları rengarenk resimlerle güzelleştirme ve kıyı bölgelerinde temel hizmetleri sağlama görevindedir.
Bunun nedeni, üyelerin çoğunluğunun Kannada dili okullarında eğitim gördüğü ‘Make Some1 Smile-Helping Hand’ grubunun girişimidir. Grup, her yıl ‘Renkli Yap’ olarak bilinen bir okul projesinin parçası olarak seçtikleri her okul binası için benzersiz ve yaratıcı bir tema buluyor.
Grup üyeleri, çeşitli girişimler için devlet okullarına her yıl yaklaşık 10 lakh Rs harcadıklarını söyledi. Resim, mobilya bağışı ve diğerlerini içerir.
Grup altı yıl önce kuruldu ve 100’den fazla üyeden oluşuyor. “Çoğu devlet okullarında okuyup ticaret ve diğer mesleklerde çalışmaya başladığı için, temel altyapıyı iyileştirecek parası olmayan bu kurumların temel gerçekliğini anlıyoruz. Bu nedenle, iyi kabul edilen uzak köylerdeki devlet okullarına odaklandık. Grubumuz her yıl gelişim için iki okul seçer. bu sene seçtik Hükümet Üst İlköğretim Okulu Pilya’da, Kemer askısıve tüm okulu üç boyutlu olarak boyadı. KSRTC Airavatı otobüsler” dediler.
Bundan önce, grup boyadı Gummetthu’daki Hükümet Yüksek İlköğretim Okulu, Karkala taluk’taki İdu köyünde, bir tren vagonu resmiyle. Okul, Naxal’dan etkilenen bir köyde bulunuyor. Grup üyeleri, “Amacımıza hizmet etmesi için boyamak için en iyi malzemeleri kullanıyoruz” dedi.
Belthangady’deki Pilya Okulu birkaç gün önce tamamlandı ve Pazar günü açıldı. Grup üyeleri, “Pilya okuluyla ilgili çalışmalardan sonra, çeşitli devlet okullarından benzer girişimler için onları seçmemiz için 100’den fazla talep aldık” dedi. Bir okulda Hindistan sınırını, diğerinde bir uçağı resmettiler. Grup üyeleri, “Bu, Kannada dili okullarını kurtarma çabamızdır” diye ısrar etti.
Grup, resim okullarının yanı sıra kitap, çanta, koltuk ve sıra bağışında bulunmakta ve devlet okullarının diğer ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Girişimi diğer ilçelere de yaymayı planlıyoruz” dedi.