GST rejimi bir hatayı destekliyor: Batı Bengal CM Mamata Banerjee | Kalküta Haberleri

YeFu

Global Mod
Global Mod

SINGUR: CM Mamata Banerjee Salı günü Singur’da düzenlenen bir mitingde yeni GST rejimini desteklemenin bir hata olduğunu söyledi. Açıklama, “Bengal nedeniyle Merkez tarafından fonların bloke edilmesini ve BJP’nin demokrasiyi boğma girişimlerini” protesto etmek için Kolkata’da iki dharnaya gitmesinden bir gün önce geldi.
“Biliyorsunuz, Delhi yeni GST rejimindeki tüm parayı (eyaletlerden) alıyor. Onu desteklemek bizim en büyük hatamızdı. Devletlerin fayda sağlayacağını düşündük.” Banerjee söz konusu.
“Merkez geçen yıl 100 günlük çalışma planı kapsamında bize 7.000 Rs crore ödeyemedi. Bu yıl, diğer eyaletleri arka arkaya üç yıl geride bırakmamıza rağmen bu program kapsamında herhangi bir iş tahsis etmediler. Bilmiyorum Kıskançlık veya siyaset olabilir” dedi. Başbakan Narendra Modi’nin merkezi program duyuruları ve tanıtım materyallerine eşlik eden görüntülerine açık bir gönderme yaparak, “İş sadece fotoğraf çekmek için poz vermek değildir” dedi.
Salı günü Singur’da düzenlenen bir mitingde, CM Mamata Banerjee merkeze Bangladeş hükümetinin çabalarını baltaladığı için saldırdı. Dunlop ve Hooghly’deki Jessop birimleri.
“2016’da bu şirketleri devralıp canlandırmak için bir yasa çıkardık. Ama bu birimler merkezi bir yasayla yönetildiği için merkezin iznine ihtiyacımız var. Son altı yılda (bunu yapmak için) zaman bulamadılar. 2008’de yaşadığı Singur’a yaptığı ziyaretin nedeninin altını çizmeden önce, işçiler eyalet hükümetinden 10.000 Rs’lik karşılıksız ödemeyle yaşarken şirket arazisi satılıyor. -dharna karşı Ortada Çarşamba.
Bengal CM ayrıca, eyaletin tüm gram panchayatlarından geçen 12.000 kilometreden fazla yol üzerinde çalışmayı içeren Pathashree-Rastashree projesini başlattı. Bu plan kapsamında yaklaşık 9.000 yol inşa edileceğini söyledi.
“Bengal 7.219 yeni yol görecek ve 1.548’in daha yenilenmesine tanık olacak ve 29.475 köy bu proje kapsamına girecek. Program için devlet tarafından yaklaşık 3.750 Rs onaylandı. Delhi’den bir kuruş alınmadı” dedi.
“Didir Suraksha Kawach aracılığıyla sosyal yardım programlarına veya gerekli sertifikalara erişim için 2 binden fazla talep aldık. İnsanları şuraya gitmeye davet ediyorum: Duare Sarkar bu sefer her pozisyonda yapılacak olan kamplar. Kamplar 1-10 Nisan tarihleri arasında devam edecek” dedi.