Hafıza ve konsantrasyon antrenörü, beyin eğitiminin eğlenceli olması gerektiğini söylüyor

YeFu

Global Mod
Global Mod
Mozkohern fikri nasıl ortaya çıktı?
İletişim, halkla ilişkiler ve pazarlama alanlarında çalıştım ve halen çalışmaktayım. Şirketlere yönelik hazırladığımız kurslarda yöneticilerin yanlarında durduğu, unuttukları, yoruldukları durumlarla sık sık karşılaştım. Araştırdım ve beyne aşık oldum. Pedagoji diplomam olduğu ve çocuklara yönelik gruplar ve boş zaman etkinlikleri yürüttüğüm için, önce çocukların ilgisini çekmenin, sonra da yetişkinlerin eğlenmesinin gerekli olduğunu biliyorum. Beyindeki dikenin sıkıcı olması gerekmez. Hafıza eğitmenlerine yönelik ileri düzey kursları tamamladım ve yavaş yavaş Mozkoherna adı verilen beynin dikeninden kurtulma konseptini yarattım. Ayrıca sürekli yeni bir şeyler keşfetmekten keyif alıyorum, bu yüzden oynamaktan çok mutluyum.

Böyle bir projeyi gerçekleştirmek ne kadar zordu?
Etrafınızda meslektaşım Rika Vostlova gibi yetenekli insanlar olduğunda, zayıflıktan değil, yaptığımız işteki yetenekten bahsedebilirsiniz. Bu testerelerin üzerinde beyin fırtınası duruyor; bunlar nöroteknoloji, geleneksel hafıza dikeni teknikleri ve beyin oyunlarıdır. Nron, nöroteknolojinin yaratılması ve işleyişidir. avcının teknik açıdan çok yetkin olması gerekir. Bu alandaki trendleri ve gelişmeleri sürekli takip ediyoruz. İş yerindeki ısırık uzun. Her zaman yeni ve ilginç bir şeyler keşfettiğim hissi de büyüleyici. Daha sonra bu bulguları, Çek Cumhuriyeti genelindeki yöneticiler, kolhozdaki çocuklar ve yaşlılar için hazırladığımız programımıza dahil ediyoruz.

Program pratikte nasıl sonuçlanıyor? Çocuklar için değil, yaşlılar için başka bir tane olması gerektiğini düşünüyorum.
Yaşlıların genellikle görme yeteneği zayıftır, motor becerileri sınırlıdır, vb. O halde gelin programın yeteneklerine uygun hale getirilmesinin yollarını seçelim. Onun için bu telaşa karşı düettir. Onu tutuklayabilmeleri ve yavaş yavaş gelişebilmeleri için faaliyetler düzenlemeliyiz. Çocuklarla bu bir yandan kolaydır, ancak bazı atların başa çıkamayacağı başka bir çizgi daha vardır. Bildiğim kadarıyla avcı beni acelem olduğunda motive ediyor, sonra ona sadık kalıyorum. Programımızın avantajı avcının beyninin oyun tarafından uyarılmasıdır. Böylece, bundan keyif aldığını ve zamanın hızla geçip gideceğini hissederek, sakince yarım saat kaldı. Bir insan yarım saat ders çalışacağını sanıyorsa onu rahatsız etmeyin. Yani bizim için insanların eğlenmesini sağlayan bir depo.

Komşusuyla nasıl çalışacağını bilen mutlu bir hayata sahip olur. Yaşam enerjimizdir.

Program katılımcıları için en ilginç bulduğunuz etkinlikler hangileri?
Sadece hafızaya, konsantrasyona, mantığa değil aynı zamanda aktivitenin çok popüler etkilerine de meydan okuyan beyin oyunlarına sahip olmaları için her zaman bir karışım seçiyoruz. Bir şeye dikkat çekmem gerekse o da muhtemelen Işık Avcısı ismi olurdu. Süre sınırı boyunca çocuklar mümkün olduğu kadar çok ışık noktası yakalamaya çalışırlar. Çok popüler bir aktivite, EEG prensibine göre çalışan uçan yağmur kuşudur. Kafamda beyin aktivitesi var ve buna dayanarak oyun konsolunda uçan bir yağmur kuşunu kontrol edebiliyorum ve kelimenin tam anlamıyla komşumu görebiliyorum. Çocuklar zeka oyunlarını severler; bunlar her zaman beyninizi harekete geçirmeniz gereken bir tekerleğin bulunduğu akıllı oyunlar ve bulmacalardır. Bir tane bulduklarında dl'ye devam etmek isterler.

Mozkoherny'nin perde arkasından bir şeyler göreceksiniz.
sık sık özel bir Mindball oyunuyla şirket etkinliklerine gideriz. Bu, EEG prensibiyle çalışan Mylenk'in futbolu. Oyun masada oturuyor, başlarında partnerini çıkaran kızlar var. Kim daha güçlü, iki kafa. Diski masanın direğine Soupe'nin kalesine astı. Ancak bunun işe yaraması için kafanızda EEG cihazı olması gerekiyor, aksi halde yağmurkuşu hareket etmeyecektir. Akşamın ilerleyen saatlerinde insanlar hayali futbol oynamaya geliyor, oturuyor, birlikte oturuyorlar gibi geliyor bize. Plover hareket etmiyor. Şapkayı başlarına takmayı unutuyorlar. Sonra Elena'yla tekrar görüşeceğiz.

Avcının odaklandığı nasıl kanıtlanır?
Öncelikle ortak mülkiyetin ne olduğunu bilmek gerekir. İlk dlm'nin ne olduğuna dikkat edin. Beyin bir anda olaylara odaklanamaz. Ne kadar istesek de işler bu şekilde yürümüyor. Bizi neyin veya kimin rahatsız ettiğini bulmamız gerekiyor. Bazen arka planda konuşan bir iş arkadaşı ya da müzik çalıyor ve çoğu zaman da bir bildirim geldiğinde masanın üzerindeki telefon sürekli açılıyor. Komşusuyla nasıl çalışacağını bilen mutlu bir hayata sahip olur. Yaşam enerjimizdir. Suladığınız bir çiçeğe benzer. Ona ilgi gösterirsin, büyür. Dondurmayınız, kuruyacaktır. Trnink sousted ömür boyu sürecek bir işle, bir yaşam tarzıyla ilgili. İlk bakışta göründüğü kadar karmaşık değil. Artık Mozkohern'deyiz.