Hájek'in anlattığına göre Libor, çiftlikte belki de şampiyonun kız kardeşi Jágr'dan daha fazla çalışıyordu.

YeFu

Global Mod
Global Mod
Brcha ve ben Bystice nad Perntejnem'den çok da uzak olmayan Smrk'te, ormanın ıssızlığında büyüdük. Medeniyetten uzakta, her gün koyun, kan ve atlarla ilgilenmek zorunda kaldığımız bir çiftlikte. Libor'la ilgiliydi, aptalca düşünüyorum ki kız arkadaşı Kateina Hjkov hakkında konuşmak için programı ilk sen değil Jarda Jgr başlatabilirdi.

Ailenin yaşam tarzı göz önüne alındığında, aslında her iki kardeşin de aynı anda doğması oldukça güzeldi.

Altında birlikteydik, davet edildiğimizde birlikte ilgilendik. Akort Brcha birkaç dakika daha büyüktü, bu yüzden bana sürekli kendisinin Prost'tan daha güçlü olduğunu, daha güçlü olduğunu söylerdi. Bazen onunla işler kolay olmuyordu, Kateina Hjkov'un kardeşi Libor'un onu nasıl kızdıracağını bildiği zamanı hatırlıyorum.

Bugün böyle bir anı ancak gülerek hatırlıyorum. Biz de kavga etsek? Neredeyse hemen. Biliyorsunuz çiftlikte hayat zor. Anne babamız partilere layıktı ama onlar da kendi açılarından fakirdi, çok çalışmak zorundaydık ve bize yapılacak en iyi şeyin onur olduğunu öğrettiler, diye ekledi.

Günde iki kez Brno'ya gittiler

Hjkov ailelerinde can sıkıntısı, uzun zaman, boş zaman gibi kavramlar tamamen bilinmiyordu.

İmza ve eli acıdı

Pazartesi günü Byst's Eden Center'da yapılan toplantı sadece hokey taraftarları için değil, aynı zamanda Libor Hjek için de zorlu bir mücadeleydi. Zaten imza atması gerekmesine ve saat 15:00'ten itibaren, o yerden çoktan uzaktaydı. Bystice nad Perntejnem'in yönetimi iki fotoğraf baskısı hazırladı ve bunlar daha sonra etkinlikte Almanlara dağıtıldı. Çek temsilci Kateina Hjkov'un kız kardeşi, “Kardeşim imza atmaya oldukça alışkın, ama bu sefer bu onun için yeterliydi sanırım” diye güldü.

Ebeveynler Libor'u araba ile Brno'ya, hatta bazen günde iki kez, iki aşamalı dikenleri olduğunda götürdüler. Kateina Hjkov, yaklaşık elli kilometre uzakta, dolayısıyla çok yakında değil. Kateina Hjkov, çiftliği ve oğlunun hokey kariyerini yönetecek şekilde programı lojistik olarak bir araya getirmenin aile için ne kadar zor olduğunu hatırlıyor. Çiftlikte çalışmak, diken ve kurtarma çalışmalarının yanı sıra Libor'un günlük rutininin bir parçasıydı.

Kendisi de tıpkı ağabeyi gibi hokey oynamayı denedi ama benzer şekilde oyuna olan gerçek tutkusu da hiçbir zaman tam olarak ortaya çıkmadı. Daha sonra beni artistik buz patenine bindirdiler, ben de basketbol oynadım ve parkuru bitirdim. Benim odaklandığım şeyin de bu olduğunu ortaya koyuyor.

Her iki kardeşin de çocukluklarından beri atlara olan sevgisi vardı. Onda onlarca vardı, biz de onlarla ilgilendik. Kateina Hjkov, kardeşinin sözleşmesindeki maddelerden birine dikkat çekiyor: “Biz onları omuzlarımızla sürüyorduk, yani en azından kazara yaralanmaması için onu kulüpte yasaklayana kadar.”

Küçük yaşlardan itibaren koyun güderdi ve oradan da bacaklarından dövülürdü.

Pitom'un sıkı çalışması ve hokey savunma oyuncusuna davet edilme endişesi ona fiziksel açıdan çok fayda sağladı.

Libor küçük yaşlardan itibaren koyun toplamaya giderdi, bu yüzden her zaman bacaklarını çalıştırdığı için bacaklarında da ağrılar oluyor. Her seferinde benden kaçtı, o ise onu her zaman yakaladı ve bırakmadı. “Güçlendirme, boks, sahayı süpürme, beslenme, güzel bir programdı” diye devam ediyor anılarında.

Ancak oldukça hızlı bir şekilde, Libor Hjek'in yılan hokeyi maçında düz bir koyundan çok daha iyi araba kullanabildiği ortaya çıktı ve bu nedenle arabanın girişi sadece kötüleşmekle kalmadı, aynı zamanda daha az şansla sınıra da ulaştı.

Libor Hjek'in en son başarısı, Prag'daki uçuş şampiyonasında Çek milli takımıyla kazandığı dünya şampiyonu unvanıdır. Pohr ayrıca gösterilmek üzere Bystice nad Perntejnem'e getirildi.

13 yaş civarında başarılı olmaya başladı. Çeşitli temsilci toplantılarına gitti, teknik direktörü de onunla birlikte gitti. Ailem ve ben Libor'u izlemeye tüm Avrupa'ya, hatta ülkeye gittik. Bunun için de ona minnettarım çünkü kim Kanada'ya ya da Amerika'ya bu şekilde gitmeye cesaret edebilir?

Öte yandan, bu aynı zamanda genç yetenekli savunmacının Kanada'nın Saskatoon kentine ve daha sonra Rangers adına NHL'de oynadığı New York'a taşındığında Kateina'nın evde parkası olmadan yalnız kalması anlamına da geliyordu. Bunun çok ciddi bir değişiklik olduğunu itiraf etmeliyim ama tabii ki ona çok para ödedim, diye temin ediyor.

Her iki kardeş de en azından mümkün olduğunca birbirlerini aradı ve yazdı. Ve bazen buna gerek bile kalmıyordu. Birbirimizi düşündüğümüz için gerçekten minnettarız. Genellikle çiftlerde olduğu gibi, ör. Bazen Libor'un beş günü olduğunu ve bir şeyler olduğunu okudum. Kateina Hjkov, kaç kez sabah uyandığımda Lib'i hemen aramak istediğimi, çünkü buna ihtiyacı olduğunu söyledi.

Aile geri öldü

Bu nedenle, 20. yılın sonunda Çek temsilcisi Çek Cumhuriyeti'ne dönmeye karar verdiğinde tüm ailenin şok olması şaşırtıcı değil. Özellikle ekstra lig Pardubice'ye.

Roddie'ler o taşındığından beri tek bir kurtarışı bile kaçırmadı. Prag'daki Dünya Şampiyonası da dahil. Benimle bir dağdı, küçük bir oğlum var, o yüzden o mevsime geri döneceğim, ilk olarak gençliğimde bile Pardubick'in bekasının kız kardeşine söz veriyor.

Ayrıca tüm aile bir araya gelir ve yıllar sonra yılbaşı gecesi yine sofraya otururlar. Brcha'nın tekrar burada olmasından ve onu Astje ile evlendirebileceğimizden hepimiz mutluyuz. Kateina Hjkov, Bystice'den Pardubice'ye çok da uzak olmadığını söylüyor. Her ne kadar Libor'un o kadar çok dikeni ve devedikeni olsa da, üstelik karısıyla birlikte anlaşılır bir şekilde çok fazla özel borcu var ve çiftliğe ancak şişkin bir şekilde varacak. Ve asıl önemli olan şehir hayatının uykuya geçmesidir, diye ekledi.

şampiyon bir sonraki patenciyi seçerdin

Libor Hjek'i yeğeni Benjamin'in vaftiz babası olarak adlandırdı ve ona paten vermek istiyor. Şimdilik çanta sadece bacaklarımın ve kollarımın ne kadar güçlü olduğunu test ediyor.

Yıllar önce ilk dünya şampiyonu Libor Hjek'in hokey yolu ataları tarafından döşenmişti.

Dda ve tta onu oynadı. Ve Dda her zaman babamın önünde birinci oldu: Bak, ben hokeyde iyiydim, sen o zamanlar biraz daha iyiydin, ben değil ama Libor, o bizim kesinlikle en iyimiz, Çek temsilcisi Kateina Hjkov'un normal ailedeki kız kardeşini hatırlıyor tartışmalar.

Şu anda ailenin gelecekte Pardubice defansını yenebilecek son erkek üyesi saygıdeğer Benjamin'dir.

O benim oğlum ve Libor onu vaftiz babası olarak aldı. Kateina Hjkov, “Ona paten almayı tercih ederim” diye gülüyor. Ve bir şeyler içmek için onlara yaklaştığında küçük olan hemen bacaklarını saklamaya çalışıyor ve küçük olan kontrolü ele aldığında mutlu bir şekilde şöyle diyor: İki, harika bir refleksim var, dovv.

Kendisi hokey şampiyonuyla tören toplantısını hazırlayan organizatörlerden biriydi. Pazartesi günü şehirdeki Eden Center'da gerçekleşti. Libor Hjek, Prag'daki yaz dünya şampiyonasında altın madalyayı ve maçı göstermeye geldi.

Geçmişte gençken Kometa Brno formasını giymesine ve şimdi ekstra lig Pardubice'de oynamasına rağmen, ailesiyle birlikte Bystick'in Bovec köyündeki Smrk'deki Vysoin'de büyüdü.