Havlíčky'nin bıyıklı logosu duyguları uyandırıyor. Siyasiler sakin, eleştiri bekliyordu

YeFu

Global Mod
Global Mod
Pek çok kent sakini sosyal medya üzerinden memnuniyetsizliğini dile getirdi. Kızmayın ama logoyu beğenmedim, Alena Florinov size yazdı.

Bunun bir spor kulübünün logosu olduğunu sanıyordum. Ya da Movember etkinliğine, dedi Jan Frank.

Bu bir şaka. Bunu kim icat etmiş olabilir? Robin Kunst'a sor.

Emekli maaşı ne durumda bilmiyorum. Esas olarak bizi emlak vergisinde aldattılar. Marie Kadlecov benim için tamamen boşa çıktı. Biz bir metropol değiliz ve özellikle hafta sonları turistlerin burada günü, pansiyonları, restoranları, kafeleri yok. Peki ne oynuyoruz?

Sosyal mesafeye eleştiri

Sosyal medyada yapılan yorumlarda çok sayıda eleştiri var. Fuj, hnus, ds ve hraz gibi kelimelerden hiç bahsedilmiyor. Birçok tartışmacı için yeni görsel kimlik ve logo sadece para israfıdır. Onda boşuna anlam arayın.

Bazen tam tersi olur.

Ve şu ana kadar Havlkv Brod'un tek tip bir görsel kimliği yoktu; her organizasyonun kendine ait bir kimliği vardı, eğer varsa. Kentin logosu yerine hanedan amblemi kullanıldı. Uzmana göre şişmişti ve acı veriyordu.

Hanedan işaretlerini hiçbir şekilde tanımlamayın. İnsanlar onları tanımıyor, belirli bir şehir onlara ait değil, işaretler çok benzer. Belediye Başkanı Zbynk Stejskal (ODS), logo kullanmanın hatırlanmasının çok daha kolay olduğunu açıklıyor.

Hanedan amblemi kalacak

Amblemin resmi etkinliklerde de kullanılacağını, bu durumlarda logonun yerini almayacağını belirtmekte fayda var. Şehrin bayrağı da aynı şekilde dalgalanacak. Eleştirmenlerden bazıları yanlışlıkla artı işaretli yeni logonun birçok değişiklikle dolu olduğundan ve işaretin tamamen kaybolacağından şikayet etti.

Brod logosu, bitmek bilmeyen tartışmalara rağmen ilk andan itibaren akılda kalmayı hedefliyor. Artık onu Prachatice'de de tanıdığınızı söylemekten gurur duyuyoruz. Büyük H harfini Karel Havlek Borovskho'nun çizgisine bağladınız. Çeşitli renk kombinasyonlarında üretilmektedir. Havlkv Brod şirketinin tamamen yeni görsel kimliği yarım milyona mal oldu.

Tamamen normal bir fiyat. Mesela onlarla aynı anda görsel kimliğini değiştiren Trutnov da aynı tutarı ödedi. Jin msta bir sürü milyon zapouh logosu yayınladı. Belediye başkanı temsilcilere, tam bir görsel kimliğe sahip olduğumuzu açıkladı.

Görsel kimlik, şehrin ve tüm kuruluşlarının herhangi bir dış iletişimde kullanacağı tek tip grafik stilinin tamamıdır. Bu bir logo, kartvizitlerin, çıkartmaların, web sayfalarının, belge başlıklarının grafik biçimidir, aynı zamanda reklam öğeleri, afişler ve etkinlik davetiyeleridir. Brod'un durumunda mesele daha çok konseyin haber bülteninin tarzını ve düzenini değiştirmekle ilgili.

lb ve muhalefet içeren logo

Şehrin yeni logosu Havlkv Brod here ije smiv sloganıyla tamamlanıyor. Uzmanlar, Havlkv Brod'un sakin ve bir dereceye kadar eğlenceli bir kasaba olduğu konusunda hemfikirdi, burada iyi bir ruh hali var ve sloganın Brod Stejskal ile bağlantısını açıkladı.

Yeni Havlkobrod logosunun eleştirilere maruz kalacağını düşünen belediye başkanı tutuklanmasından bu yana bu konuyla ilgileniyor. 23.000 kişinin kabul edeceği bir logo yok. Herkesin kendi vizyonu vardır. Kaç tepkinin olumlu olduğunu duyduğuma şaşırdım, diye ekledi.

Genel tartışmalarda elbette olumlu tepkiler ortaya çıkıyor. Net bir durum için Brod temsilcisinden haber alacaksınız. Tek bir kişi bile şehrin yeni görsel kimliği hakkında eleştirel bir şekilde konuşmadı. Logo muhalefet tarafından da imzalanacak.

Bir zamanlar mevcut Domov ve Vi'ye hızla dağıtılan 4. Tugay'ın logosunun oluşturulmasına yardımcı oldum. Nasıl olduğunu biliyorum. Geç temsilci olacağım, yeni görsel kimliğe katılıyorum. Bu şehir ve bölge sakinleri için büyük bir olay, Vladimir Fri (KSM) bir öneride bulundu.

Sosyal baloncuklarımda sadece olumlu bir yanıtla karşılaştım. Pirt Jan Kerber, bunun emekli maaşlarının fiilen boşa harcandığı konusunda hemfikirdi.

Bu Brod'un ilk logosudur ve girişiminiz için teşekkür ederiz. Tabela uçarken tepedeki hiç kimse bunu bilmiyordu. KDU-SL temsilcisi ve Ostrov Kültür Evi editörü Ondej Rzl, bunu uygulamaya koymak ve gururla kullanmak bizim elimizde, dedi.